Yükleniyor...

Kanada, kripto varlıklar için yeni sermaye kuralları önerdi

Kanada Mali Kurumlar Müfettişliği Ofisi (OFSI), kripto varlıklar için yeni sermaye kuralları önerdi.

kanada merkez bankasi

Kanada Mali Kurumlar Müfettişliği Ofisi (OFSI), kripto varlıklar için yeni sermaye kuralları önerdi.

OFSI, kripto varlıklar hakkında önerdiği iki yeni tasla öneriyi kamuoyu araştırması için sundu. Kamuoyu araştırmalarının sonucu ile birlikte karar verileceği açıklandı.

OFSI, kripto varlıklar için önerdiği kurallarda kamuoyu araştırmasına gidecek

Kanada Mali Kurumlar Müfettişliği Ofisi (OSFI), kripto varlıklar için yeni sermaye kuralları önerdi ve iki taslak yönerge hakkında kamuoyu istişarelerini başlattı. Bu önerilen kurallar, kurumların kripto risklerine yaklaşımını basitleştirme amacı taşıyor. Yönergeler, dört kripto varlık kategorisini ve bunların sermayesinin ele alımını tanımlıyor.

OSFI, bankalar ve kredi birlikleri gibi federal olarak düzenlenen mevduat kabul eden kurumları etkileyecek olan bir taslak yönerge ve sigortacılar için kripto varlık maruziyetinin düzenleyici sermaye muamelesini ele alan başka bir taslak yönerge sunmaktadır. Araştırmaya katılmak isteyenler 20 Eylül’e kadar bu taslak yönergelerle ilgili görüşlerini bildirebilecekler.

kanada

OSFI Müfettişi Peter Routledge, bu yeni yönergelerin endüstri girdilerini ve uluslararası standartları yansıttığını belirterek, mevduat alan kurumlar ve sigortacılara kripto varlık risklerini nasıl ele alacakları konusunda netlik sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Yeni kuralların, gelişen risk ortamını yansıtmayı amaçladığı ve ayrıca kripto varlık teşhiri için yeni bankacılık standartlarını özetleyen değişiklikleri ele aldığı belirtilmektedir. Bu değişiklikler, Aralık 2022’de Basel Komitesi tarafından getirilmiş ve uygulanması 1 Ocak 2025’te gerçekleşecek olan bankacılık standartlarını içermektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x