SEC, yapay zeka ile ilgili yeni bir öneriyi kabul etti • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, yapay zeka ile ilgili yeni bir öneriyi kabul etti

SEC, aracı kurumlar ile yapay zeka kullanımı hakkında bir öneriyi kabul ettiğini duyurdu.

yapay zeka birlesik krallik

SEC, aracı kurumlar ile yapay zeka kullanımı hakkında bir öneriyi kabul ettiğini duyurdu.

SEC, geçtiğimiz dönemlerde yapay zekanın olası tehlikelerine karşı bazı uyarılarda bulundu. Bununla birlikte ajans, büyük yapay zeka şirketlerini yakından incelediğini de söyledi.

SEC, yapay zeka için aracı şirketlerle “çıkar çatışması” anlaşmasını kabul etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, aracı kurumlar tarafından yapay zekayı nasıl kullanabileceklerini düzenleyen yeni “çıkar çatışması” kurallarını kabul etti. Bu yeni kurallar, broker’ların yatırımcıları hedeflemek ve yatırım stratejilerini belirlemek için “optimizasyon fonksiyonlarını” nasıl kullanabileceklerini yönetecek.

SEC Başkanı Gary Gensler, değişiklikleri savunurken, komisyoncuların “optimizasyon işlevlerini” veya veri analitiği araçlarını kullanmasını yasaklamayı amaçlayan bu kuralların çıkar çatışmalarını önlemeyi hedeflediğini belirtti. Bu yeni düzenlemeler, yatırımcılarla etkileşime geçme ve iletişime geçme süreçlerinde çıkar çatışmalarını azaltmayı amaçlamaktadır.

gary gensler 1

SEC, kapsanan teknolojilerin bir firmanın analitik, teknolojik veya hesaplamalı işlevleri, algoritmaları, modelleri, korelasyon matrislerini veya benzer yöntemleri veya süreçleri içerdiğini belirtti. Bu teknolojilerin kullanımı yatırımcılarla etkileşime geçerken çıkar çatışması oluşturabileceği için düzenlemeler getiriliyor.

Önerilen kural değişiklikleri 3’e karşı 2 oyla kabul edildi ve Komiser Hester Peirce ile birlikte Cumhuriyetçi Komiser Mark Uyeda tarafından bu düzenlemelere karşı çıkıldı. Güncellemeler, SEC’e kayıtlı komisyoncu-satıcılar aracılığıyla yapılan kripto para birimi ve dijital varlık işlemleri için geçerli olacak.

Bu düzenlemelerin amacı, yatırımcıların korunmasını sağlamak ve yapay zeka ve veri analitiği araçlarının etik kullanımını teşvik etmektir. Güncellemeler Federal Sicil’de yayınlandıktan sonra vatandaşlar 60 gün boyunca yorumlarını sunabileceklerdir ve komite nihai oylamayı yapacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x