Yükleniyor...

SEC, Quantstamp’e suçlamada bulundu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Quantstamp'in 2017'de gerçekleştirdiği ICO için suçlama yöneltti.

sec

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Quantstamp’in 2017’de gerçekleştirdiği ICO için suçlama yöneltti.

SEC‘in kripto para sektörü üzerindeki baskısı artmaya devam ediyor. Bununla birlikte, SEC şimdi Quantstamp’in 2018’de yaptığı ICO’a yönelik bir suçlama yaptı.

SEC, Quantsptamp’in ICO’suna dair suçlamalarda bulundu

SEC, Quantstamp’a 2017 yılında gerçekleştirdiği 28 milyon dolarlık ICO’su için suçlamada bulundu. Bu suçlamaların ardından Quantstamp, ücretleri ödemeyi kabul etti ve ICO’dan elde edilen geliri geri ödeyecek.

Quantstamp, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıtsız bir “kripto varlık menkul kıymetleri” ICO’su yürütmekle suçladı. Şirket, SEC’in suçlamalarını kabul ederek çözmek konusunda iş birliğine vardı.

SEC’in incelemesi sonucunda, Quantstamp’ın Ekim ve Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşen ICO’sunun yaklaşık 5 bin yatırımcıya satarak 28 milyon doların üzerinde bir fon topladığı belirlendi. Bu fonlarla şirket, otomatik akıllı sözleşme güvenlik denetim platformunu geliştirmeyi ve pazarlamayı amaçlamıştı.

SEC 2

Quantstamp’ın hizmetinin büyük pazar potansiyeli olduğuna dair vurgusu, yatırımcıların QSP token’larının değerinin artmasını beklemelerine yol açmıştır. Ancak SEC’e göre, Quantstamp, bu token’ların teklifini ve satışını kaydetmedi. Bununla birlikte, bu durum federal menkul kıymetler yasalarının kayıt hükümlerini ihlal etmiş oldu.

SEC’in kararı, Quantstamp’ın suçlamaları kabul ettiği ve fonları etkilenen yatırımcılara iade etmek için bir “Adil Fon” kurulmasını kabul ettiği yönündedir. Ayrıca, şirketin kendi QSP token varlıklarını kalıcı olarak devre dışı bırakacağı veya imha edeceği belirtilmiştir.

Ayrıca SEC emri, Quantstamp’ın artık otomatik akıllı sözleşme güvenlik denetimini çalıştırmadığını veya desteklemediğini de belirtmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x