Yükleniyor...
Sponsored

Kiğılı, Türkiye’nin İlk Canlı Metaverse Defilesini Düzenledi

Ünlü giyim markası Kiğılı, Türkiye'nin ilk canlı metaverse defilesini düzenledi.

kigili

Ünlü giyim markası Kiğılı, Türkiye’nin ilk canlı metaverse defilesini düzenledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü giyim şirketi, sonbahar-kış koleksiyonunu GoArt Metaverse üzerinde tanıttı.

Kiğılı, Metaverse Defilesi Düzenledi

Daha önce de Türkiye’nin ilk giyilebilir NFT’lerini hologram aracılığıyla tanıtan marka, 2022-2023 sonbahar-kış koleksiyonunun defilesini metavarse üzerinde gerçekleştirdi.

Katılımcıların avatarlarıyla katıldıkları defile hakkında açıklamalarda bulunan şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, ülkenin ilk canlı metaverse defilesini yaptıkları için gurur duyduklarını belirtti.

Suerdem, perakende satıcılığın önümüzdeki on yıl içerisindeki gidişatına vurgu yaparak şunları söyledi:

“Bugün geldiğimiz nokta aslında bunun en önemli kanıtı. Ürün tasarımlarının yanı sıra görsel dünya tasarımlarına da önem verdiğimiz meta defilemiz için ekibimizi daha da büyüttük. Kiğılı olarak geleceği şekillendiren yatırımlarımız sayesinde trendleri kendi çizgimizle yorumluyoruz”

Suerdem ayrıca, kısa bir süre içerisinde metaverse üzerinde ilk mağazalarını açacaklarını dile getirdi:

“Bu mağazamız, markamızın ürün tanıtımı ve satışı, modaya olan tutkusu, gelecek vizyonu ve sürdürebilir yaşam misyonunu ortaya koyacak. Bunun yanı sıra ilerleyen süreç içinde kullanıcılara gerçek hayatta çeşitli sürprizler, faydalar ve hediyeler sağlayacak özel bir oyunu hayata geçireceğiz. Bu oyunu konum tabanlı AR oyun olarak kurguluyoruz ve ana odağında ise tabii ki NFT parçalar olacak”

Şirketin pazarlama direktörü İlkay Keleş, yalnızca koleksiyon bazında değil, dijital dönüşüm konusunda da gelişim içerisinde olduklarını kaydetti.

Keleş ayrıca, ülkede ilk kez gerçek dünya ve metaverse’ü birleştirdiklerine işaret etti:

“İlk kez canlı bir model meta evreninde podyuma çıktı. Yani kurgusal bir evrenle gerçek dünyanın dinamiklerini birleştiriyor ve sanal dünyaya Kiğılı’nın kodlarını entegre ediyoruz. Sonbahar-kış koleksiyonumuzla sadeliği yansıtan, stil ve konforu birleştiren tasarımlarla yeni ‘rahat şıklık’ kavramını vurguladık. Akıllı, uzun ömürlü ve sürdürülebilirliğe odaklanarak oluşturduğumuz koleksiyonumuz; yeni dünyaya ayak uyduran, spor, şık ve rafine tarzda beğenilere sahip erkekler için yeniden yorumlandı. Değişmeyen şey ise Kiğılı kalitesi, şıklığı ve rahatlığı oldu”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x