Yükleniyor...

Kısa Vadeli Yatırım Yapan Büyük Bitcoin Yatırımcıları Bu Seviyede Birleşiyor

Büyük Bitcoin yatırımcılarını ve faaliyetlerini araştırarak analiz eden bir araştırma şirketi olan Whalemap, kısa vadeli yatırımcı kümelerinin 10.570 ABD Doları fiyat bölgesinde olduğu yorumunu yaptı

kisa vadeli yatirim yapan buyuk bitcoin yatirimcilari bu seviyede birlesiyor 1

Büyük Bitcoin yatırımcılarını ve faaliyetlerini araştırarak analiz eden bir araştırma şirketi olan Whalemap, kısa vadeli yatırımcı kümelerinin 10.570 ABD Doları fiyat bölgesinde olduğu yorumunu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Büyük ölçekli yatırımcıların Bitcoin satın aldığı ancak token’ı taşımadığı, harcamadığı veya takas etmediği balina kümeleri; genellikle pazarı etkileyebilecek bir nokta haline gelen bir fiyat bölgesine sahiptir. Whalemap tarafından açıklandığı gibi:

“Baloncuklar, harcanmamış Bitcoin’lerin biriktiği yerleri gösteriyor. Balon ne kadar büyükse, orada o kadar çok harcanmamış Bitcoin bulunur. Bu Bitcoin’lerin bir balina cüzdanına “girdikleri” için taşınmadığı anlamına geliyor.”

Balina yatırımcıları, Bitcoin’i düşük fiyattan satın almayı, harcamadan tutmayı ve ardından başabaşta (piyasanın gidişatına bağlı olarak) veya kârda satmayı tercih ediyor. Balinalar piyasanın sağlıksız olduğunu veya düşüş eğiliminde olduğunu algılarsa, 10,570 ABD Doları başabaş yaptıkları ve kripto para birimlerini sattıkları bir alan olabilir.

Balina Direnci Bitcoin Piyasası ile İlişkili

Whalemap’e göre, Balinalar için Bitcoin’in yukarı doğru kırılmaya çalıştığı direnç noktası, 10570 dolar ile 11288 dolar arasında duruyor. Firma şunları yazdı:

“Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu iki balina kümesi direnci noktası, kısa vadeli token ticaretinde Bitcoin için aynı temel direnç seviyelerine denk geliyor. Bitcoin bu direnci aşabilirse yeni bir destek bulacak ve sağlıklı bir büyüme görecek. Bitcoin’in olumlu bir yörünge kazanması ve sürdürmesi için, 11.000 ABD Doları ile 11.300 ABD Doları arasındaki direnç aralığını yeniden test etmesi ve çökmesi gerekmeyecek.”

Bitcoin Pazarının Geleceği İçin Temkinli İyimserlik

Bitcoin yarılanmasından bu yana, kripto para madencileri madenci blok ödülünün yarısını alıyor. Buna rağmen, Bitcoin pazarı için ağ faaliyetinde bir artış olduğu görülüyor. Araştırmacılara göre, merkezi kripto para borsasına madenci ücreti mevduat artış olmuştur:

“Şu anda, tüm Bitcoin madenci ücretlerinin neredeyse %10’u, merkezi borsalara BTC/dolar yatıran işlemlere harcanıyor. Bu durum yılın başından bu yana 2 kat artış gösterdi ve 2017 yılının sonundan beri görmediğimiz seviyeleri beraberinde getirdi.”

Piyasa aktivitesi olumlu bir görünümle büyümeye devam ederse, kripto para birimi endüstrisinin duyarlılığı yükselecek. Böyle bir durumda, Bitcoin’in algılanan değeri, işlem hacmi ve nihayetinde fiyatı yükselebilir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x