Yükleniyor...

Makro Yatırımcı Raoul Pal, Portföyünün Yarısını Bitcoin’e Kaydırdı

Global Macro Investor kurucusu ve CEO'su Raoul Pal, dijital para birimlerinin geleceği konusunda iddialı açıklamalar yapıyor.

raoul platformunun yarısını btcye kaydırdı

Global Macro Investor kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, dijital para birimlerinin geleceği konusunda iddialı açıklamalar yapıyor.

Pal, portföyüyle ilgili güncel bir gelişmeyi bildirdi ve portföyünün yarısından fazlasını artık yalnızca BTC’ye ayıracağını açıkladı.

Pal ayrıca, Bitcoin’in önümüzdeki on yılın en kazançlı varlıklarından biri olacağına dair iddiasında ileriye giderken, topluluk ise bu durumu tartışıyor.

Yüksek profilli yatırımcı, portföy dağılımının yüksek riskli olduğunu ve herkesin takip etmesi gereken bir şey olmadığını söylüyor.

“Hepimiz 60 vol’luk bir varlığın aşağı yönlü riskinin %100 farkındayız … bu herkesi kapsayıcı bir ticaret değil.”

Global Macro Investor yöneticisi, Bitcoin’in tamamen sıfıra düşme olasılığını kabul ettiğini söylüyor.

Görünüşe göre BTC tahsisini daha da netleştirmek için Pal, deliliğin arkasında bir yöntem olduğunu açıklıyor.

“Sorumsuz bir uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı olmakla ilgili olarak açık olmak istiyorum: Kaldıraç kullanmıyorum. Tamamen %50’lik bir düşüşle başa çıkmam gerektiğini düşünüyorum ve bunda sorun yok. Şanslıyım ki bir gelir akışım var, anahtar nokta tam olarak bu.”

Mayıs ayında Pal, Bitcoin’in tüm zamanların en iyi teknik kurulumlarından birine girdiğini ve 1 milyon dolara kadar uzun vadeli bir yörüngede olabileceğini söylemişti.

Daha Önce de Söylemişti

Pal, yakın zamanda attığı bir tweet’te Bitcoin’in son zamanlarda konsolidasyondan çıkan uzun vadeli grafiğini inceledi. Yatırımcı, kıyaslama kripto para biriminin zaman ve fiyat açısından uzun bir yolu olduğunu söyledi.

Pal ayrıca büyük bir Bitcoin hamlesi ile karşı karşıya olduğumuzu söyledi. Altın henüz faaliyette değil, ancak kripto para biriminin patlamak üzere olduğunu belirtti. Nasdaq endeksini de “toz içinde” bırakacağını belirtti.

Her Geçen Gün BTC’ye Olan Güven Artıyor

Ancak, uzun vadeli kurulumları gösteren tablolara rağmen, eleştirmenler etkilenmedi. Bir kullanıcı, efsanevi yatırımcı Jim Rogers’ın Bitcoin’in bir gün sıfıra gideceğine inandığını savundu. Bir röportajda Rogers, hükümetin yönetebildiği ve izleyebildiği elektronik paranın aksine, sanal para birimlerinin hükümetin alanı dışında olduğunu belirtti.

Yine de Raoul Pal, Bitcoin’de yükseliş gösteren tek makro yatırımcı değil. Mayıs ayında efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones’un varlıklarının yüzde 1 ila 2’sinin Bitcoin’de olduğu ve kripto para birimini “büyük spekülasyon” olarak adlandırdığı yaygın olarak bildirilmişti. Bir röportajda, Bitcoin’in başarılı olup olmayacağını yalnızca zaman söyleyebilirken, “Bildiğim tek şey, her geçen gün Bitcoin’in hayatta kalmasıyla, ona olan güvenin artacağıdır” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner