Yükleniyor...

Koronavirüs Kripto Paraya Olan İlgiyi Etkiliyor mu?

Piyasalar Kovid-19 pandemisinin patlak vermesiyle kendi içine çekilmiş olsa da, artan kripto alım ilgisinin raporları ortaya çıkıyor.

koronavirüs bitcoin kripto paralar

Piyasalar Kovid-19 pandemisinin patlak vermesiyle kendi içine çekilmiş olsa da, artan kripto alım ilgisinin raporları ortaya çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Korku ve Açgözlülük Endeksi; korku duygularını bildiriyor ancak Crypto.com, insanların kripto para birimlerine olan ilgisinin rekor bir seviyeye ulaştığını belirtti. Kurucu ortak ve CEO Kris Marszalek, bu bağlamda, Crypto.com’daki işlem hacminin Aralık’tan Şubat’a kadar iki katına çıktığını, uygulama indirmelerinin de zirveye ulaştığını belirtti. Eylül 2019’da neredeyse bir milyon kullanıcı platformdaydı ve sayı 2020’de Kovid-19’a rağmen artmaya devam ediyor.

Kripto Para Alımını mı Teşvik Ediyor?

Şimdiye kadar, koronavirüsün kripto para piyasasını yeni zirvelere itmesinin yanı sıra ayrıca kripto alım sezonunda da etkili rol oynadığı Crypto.com verileriyle beraber teori olarak ortaya atıldı. Hong Kong merkezli Crypto.com, Visa destekli banka kartları aracılığıyla uygulama tabanlı ticaret ve kripto ödeme çözümleri gibi hizmetler sunuyor. Şirket ayrıca gün geçtikçe büyüme kaydediyor.

Marszalek’e göre, bu son sağlam büyüme, finansal piyasaları istikrara kavuşturmak için merkez bankaları tarafından alınan radikal önlemlere yanıt olabilir. Pazartesi günü olduğu gibi, Fed Amerika Birleşik Devletleri’nin finansal sistemine yardımcı olmak için ipotek ile desteklenen sınırsız hazine bonosu ve menkul kıymet satın alma kapsamında nicel bir parasal genişleme (QE) başlattı. Bununla beraber birçok yorumcuya göre koronavirüs, insanları Bitcoin ve kripto para piyasasına daha ilgili hale getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x