Anasayfa Borsalar Kraken, İngiltereli Kripto Para Borsasını En Az 100 Milyon Dolara Satın Aldı

Kraken, İngiltereli Kripto Para Borsasını En Az 100 Milyon Dolara Satın Aldı

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, İngiltere merkezli kripto para borsası ve vadeli işlem sağlayıcı Crypto Facilities’i satın aldı. 2015 yılında faaliyete geçen Crypto Facilities, Kraken’e Avrupa pazarında önemli bir yer açacak şekilde İngiltere Mali İşler Makamı tarafından tamamen düzenleniyor.

Dokuz Haneli Bir Anlaşma

Taraflar anlaşmanın yalnızca dokuz haneli bir anlaşma olduğunu söyleyerek satın alımın fiyatını açıklamak istemediler. Kraken CEO’su Jesse Powell, müşterilerine sektördeki önde gelen vadeli işlemlere ve endeks ürünlere uygun müşteriler sunmaktan heyecan duyduklarını dile getirdi. Powell ayrıca, gelecek aylarda ekiplerinin bu teklifleri geliştirmeye ve genişletmeye devam edeceklerini kaydetti. Devralma Kraken’in diğer potansiyel pazarlara karşı ABD’deki düzenleyicinin getirdiği kısıtlamaları ve sınırlarını aşmak için yurtdışına odaklanma planının bir parçası.

Kripto para borsası Bittrex kısa bir süre önce ABD kullanıcılarını ayırarak ticaret platformuna uluslararası bir platform ekledi ve ABD dışındaki pazarlara daha fazla token sunma yoluna gitti. Hem Kraken hem de Crypto Facilities, Londra odaklı bir temele dayanıyor gibi. Kraken tarafından yapılan açıklamada Crypto Facilities’in dünyanın en ileri görüşlü ve yenilik odaklı düzenleyicilerinden biri olan Finansal Davranış Otoritesinin düzenleyici gözetiminden yararlandığı bilgisi yer alıyor. Ayrıca Kraken’in İngiltere’nin Avrupa’daki lider finansal ve kripto para birimi merkezi olarak gösterme taahhüdünü yansıtan Londra’da kalacağı da bildiriliyor.

Son dönemde İngiltere kriptoyla ilgili yasal düzenlemeler konusunda yoğun tartışmalara ev sahipliği yapıyor. Bazı endüstri liderleri kimi türdeki kripto para alım satım araçlarını yasaklayabilecek planları eleştiriyor. Bu arada Aralık ayında yapılan bir ankette, İngiltere halkı arasında kripto para birimi endüstrisi konusunda yüksek düzeyde farkındalığın olduğu ortaya çıktı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

mm
Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.546,300.29%