Yükleniyor...

Kripto Balinası, El Salvador’un Ardından Bitcoin (BTC) Benimsenmesinin Artacağını Düşünüyor

Ünlü kripto balinası, El Salvador'un dominonun ilk taşı olduğunu ve ardından daha fazla ülkenin Bitcoin'i (BTC) benimseyeceğini söylüyor.

btc 1

Ünlü kripto balinası, El Salvador’un dominonun ilk taşı olduğunu ve ardından daha fazla ülkenin Bitcoin’i (BTC) benimseyeceğini söylüyor.

Crypto Messiah olarak tanınan Bitcoin balınası Delta-Fi’ın yeni bir bölümünde, El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak kabul eden tek ülke olmayacağını ifade etti.

“El Salvador, haklarından mahrum bırakılan birçok ulustan ve ABD dolarına olan bağımlılığını azaltmak isteyen ülkeler arasında ilk domino taşı olabilir. Bu ülkeler bir anda “Bitcoin ile ilerlemek istiyoruz. Ülkemde kontrol edilemeyen ve manipüle edilemeyen bir kripto para birimi ile ilerlemek istiyoruz” diyebilirler.

Bu ilginç bir durum çünkü IMF yakında El Salvador başkanıyla görüşecek ve bundan mutlu olmalarının imkanı yok. İşin olumlu tarafı bu dünya çapında duyulan bir hareket olabilir. El Salvador’un GSYİH’sinin (gayri safi yurtiçi hasıla) Dogecoin’in (DOGE) piyasa değeri ile hemen hemen aynı olduğunu anlıyorum, ancak aynı zamanda, haklarından mahrum edilmiş diğer birçok ülke davayı takip ediyor.”

Kripto para uzmanı, El Salvador’un Bitcoin dostu yaklaşımı konusunda iyimser olsa da, mevcut güç yapılarının bu konuda söyleyecek bir şeyleri olma ihtimalinin olduğunu öne sürüyor.

“Bunun bir takım dezavantajları olabilir. ABD dolarına b ağımlı bir ülke ABD dolarına rakip olan bir para birimini benimsediğinde olacakları merak ediyorum. IMF ve büyük merkez bankaları buna izin verecek mi? Bu ulusların geleceğe doğru ilerlemelerine ve refaha kavuşmalarına izin verecekler mi? Yoksa gelip işleri berbat mı edecekler?”

Orta Amerika ülkesinin önde gelen kripto varlığı benimsemesinin ardından, IMF sözcüsü Gerry Rice bir basın brifinginde, Bitcoin politikalarıyla ilgili bazı endişelerle El Salvador’u yakından izlediklerini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner