Kripto Endüstrisindeki İş İlanları Geçen Yıla Göre Azaldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Endüstrisindeki İş İlanları Geçen Yıla Göre Azaldı

Hazırlanan bir rapora göre kripto para endüstrisindeki işler geçtiğimiz yıla göre yüzde on azaldı.

CoinFLEX Yeniden Yapilanma Adimlari Atiyor

Hazırlanan bir rapora göre kripto para endüstrisindeki işler geçtiğimiz yıla göre yüzde on azaldı.

Kripto para sektörü ayı piyasasıyla mücadele ederken, şirketler bu dönemde ayakta kalabilmek için iş gücünde azaltmaya gitti. Hazırlanan bir rapor kripto endüstrisindeki bu durumu ele aldı.

Kripto Endüstrisindeki İşler Yüzde On Azaldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

K33 Research tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, kripto istihdamı geçen yıl yüzde 10 geriledi. Şu anda sektörde yaklaşık 190.000 kişi çalışıyor. Bu, 2022 yılında 210.000 kişi olan istihdam sayısına kıyasla bir azalmayı gözler önüne serdi.

K33 yöneticisi Anders Helseth, verdiği bir demeçte araştırmaya dair şu ifadeleri kullandı:

“Birçok insan işini kaybetti ve birçok firma, 2022’nin başlarında alınan önemli miktarlardaki fonlar sayesinde ayakta kalmayı başardı.”

Rapora göre, sektörde şu anda yaklaşık 10.000 şirket bulunuyor ve toplam değeri yaklaşık 180 milyar doları aşıyor. Kripto endüstrisinde çalışanların yaklaşık yüzde 60’ı, ticaret ve yatırım odaklı şirketlerde istihdam ediliyor.

düşüş

Raporda yer alan bilgilere göre göre, çalışanların sadece yüde 6’sı NFT sektöründe yer alırken, yüzde 21’i Blockchain protokolleri, analitik ve madencilik operasyonlarında çalışıyor.

Bununla birlikte Binance istisnai bir durum olarak öne çıkıyor. Helseth, “Binance dışında, birçok şirketin personel sayısını azalttığı bir eğilim var” şeklinde açıklama yaptı. Bu, son manşetlerde yer alan ayrılıklar ve işten çıkarmalarla ilgili haberlerin aksine, borsanın Ocak ayının başlarında yüzde 30’luk bir istihdam artışı hedefleyerek duyurduğu stratejiyle çelişmektedir.

Helseth ayrıca, “Dünya genelinde yaklaşık 7.000 çalışanımız var” dedi ve bu sayının Coinbase gibi bir bölgede bulunan şirketle karşılaştırılabilir düzeyde olduğunu da ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x