Yükleniyor...

Kripto Fon Yatırımcısı Protocol Ventures Kapanıyor

Kripto fon yatırımcısı Protocol Ventures'ın yıl sonuna veya 2023'ün ilk çeyreğine kadar kapatılacağı bildiriliyor.

Kripto Yatirimcisi Protocol Ventures Kapaniyor

Kripto fon yatırımcısı Protocol Ventures‘ın yıl sonuna veya 2023’ün ilk çeyreğine kadar kapatılacağı bildiriliyor.

Fonun kapanması, piyasada yaşanana düşüş nedeniyle alınan bir karar. CoinGecko tarafından izlenen verilere göre, kripto sektörünün küresel piyasa değeri bir yıl önce 3 trilyon dolardan 1 trilyon dolara düştü. Three Arrows Capital, Celsius, Voyager, Zipmex, Vauld, Hodlnaut ve Core Scientific dahil olmak üzere birçok kripto şirketi finansal zorluk ve iflasla karşı karşıya kaldı.

Protocol Ventures Kepenk Kapatıyor

Multicoin Capital, Pantera Capital ve Electric Capital gibi şirketlere yatırım yapan bir kripto fonu olan Protocol Ventures, dükkanı kapatıyor.

Bloomberg’te yer alan habere göre, kepenk kapatmanın bu yılın sonunda veya gelecek yılın ilk çeyreğinde olması bekleniyor. Protocol Ventures’ın Ekim ayı sonunda yatırımcılara hareket hakkında bildirimde bulunduğu belirtiliyor.

Bin Yıllıklar Yatırımcı Kripto Para

Protocol Ventures, 2017 yılında, kripto para birimleri için ilk fon fonu olduğu bildirilen seri girişimci ve risk kapitalisti Rick Marini tarafından kuruldu. Fon, Marini’nin 1 milyon dolarlık kendi parasıyla başlamıştı ve o sırada 100 milyon dolar toplamayı umuyordu. Bloomberg raporuna göre, Protocol’ün fon fonundaki yatırımcılar geçen yıl yüzde 90’a varan oranda kaybetmiş olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x