Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Binance’e Yüklü Miktarda Bitcoin (BTC) Gönderildi: Bu Ne Anlama Geliyor?

Balinalar dün 14.

bitcoin balina binance satis baskisi

Balinalar dün 14.550 Bitcoin’i (BTC) Binance’e taşıdı. Son analiz verilerine göre ise bir saat içinde 4.518,409 BTC yatırıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CryptoQuant’ın yakın zamanda attığı bir tweet’e göre, 15 Temmuz’da şaşırtıcı bir miktarda Bitcoin kripto para balinaları tarafından Binance borsasına yatırıldı: 14.550,78 adet.

Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin Borsalara Taşındı

Toplam 4.518,409 BTC, bir saat içinde Binance’e taşındı ve toplam rakam 141.849.124 dolar oldu. Bu, 20 Mayıs’tan bu yana tek bir saat içinde Binance’e yapılan en büyük BTC girişi. Daha önce, Glassnode ve Santiment firmaları, borsalarda soğuk cüzdanlara büyük miktarlarda Bitcoin çekildiğini bildirmişti. Bu, Bitcoin satış baskısını ortadan kaldırma şansı ve yakın vadede daha yüksek bir fiyat artışı şansı anlamına geliyordu.

Ancak balinaların aşağıda gösterildiği gibi Binance ve diğer borsalara Bitcoin yatırıyor olması bunun tam tersini gösteriyor.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, 15 Temmuz’da BTC 32.500 dolarlık bölgeden 31.175 dolara düştü. Şimdiye kadar BTC biraz toparlandı ve 31.419 dolardan el değiştiriyor.

Balinalar Borsalara Bitcoin Yatırıyor

CryptoQuant’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin satış baskısının yüksek göründüğünü söylemek için bir paylaşım yaptı. Gönderiye eklenmiş bir CryptoQuant makalesi, kripto para balinalarının Bitcoin’lerini kripto para borsalarına taşıdığını gösteren birkaç çizelge içeriyor.

Bundan birkaç gün önce CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre, birden fazla kripto para borsasındaki Bitcoin Balina Oranının 0,59’a yükseldiğini gösteren bir haber paylaşmıştık.

Bu endeks yükseldiğinde, kripto para balinalarından gelen satış baskısının arttığı anlamına geliyor. Bu, Bitcoin fiyatının yakında düşmeye başlayabileceğini gösterebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x