Yükleniyor...

Kripto para borsası JPEX, belirli operasyonlarını durdurdu!

JPEX, platformdaki likidite krizinin ardından belirli operasyonları dondurarak, para çekme ücretlerini artırdı.

huobi okex binance weibo 1

JPEX, platformdaki likidite krizinin ardından belirli operasyonları dondurarak, para çekme ücretlerini artırdı.

Kriz, Hong Kong’un düzenleyicilerinin, borsanın ticari ve düzenleyici ilişkileriyle ilgili uyarılarının ardından geldi. JPEX, devam eden likidite krizinin ardından para çekme ücretlerini arttırarak, platformundaki Earn programının faaliyetlerini duraklattığını duyurdu. Bunlara ek olarak borsa, piyasa yapıcıların şirketin fonlarını “kötü niyetle dondurduğunu” iddia etti. 

Hong Kong kripto

Hong Kong düzenleyicileri uyarmıştı!

Yaşanılan problemler, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) JPEX hakkında belirttiği enideşelerin hemen ardından geldi. SFC, borsanın lisans alma konusunda yanıltıcı açıklamalar yaptığını, gerçekleşemeyen iş ortaklıklarını teşvik ettiğini ve faiz getiren ürünleri için şüpheli derecede yüksek getiriler sunduğunu belirten bir uyarı metni yayınlamıştı.

South China Morning Post’a göre Hong Kong polisi de JPEX ile ilgili şikayetleri topluyor ve ilgili kullanıcılardan en az 83 şikayet aldı. Hong Kong Ticari Suç Bürosu da, web sitesinde genel merkezinin Dubai’de olduğunu iddia eden şirketi araştırdı.

JPEX, Hong Kong’da ünlü aktör Julian Cheung Chi-lam’in reklam yüzüyle tanınıyor. Ancak basında çıkan haberlere göre, Hong Konglu SFC’nin JPEX’i uyarı listesine eklemesi ve Cheung’u tanıtım amaçlı kullanmaya devam etmeden önce platformun Hong Kong’da lisanslanmasını talep etmesiyle ilişki sona erdi . JPEX, Hong Kong düzenleyicilerinin eylemlerini “haksız muamele” olarak sınıflandırarak, “Platformun çökmeyeceğine ve istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğine inanıyoruz”  dedi.

Borsa token’ında sert düşüş!

JPEX’in yerel token’ı olan Jpex (JPC), son 1 günde yüzde 21,76 oranında değer kaybetti. 0,02 dolara kadar gevşeyen borsa token’ı sadece kullanıclarda değil, piyasa genelinde bir panik havası yarattı. Daha birkaç gün önce 0,028 dolardan işlem gören JPC, borsanın yaşamış olduğu kaos ortamıyla birlikte çöküşe geçti. Ayrıca JPC, son 24 saatte yüzde 3,80’lik hacim artışı yaşasa da, bu payın neredeyse tamamını satış yönlü işlemler oluşturdu.

Ekran Resmi 2023 09 18 10.24.26

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner