Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Düzeltmeye Rağmen, Tezos Yükseliş Eğiliminde

Tezos (XTZ), dar bir ticaret aralığında konsolidasyona devam ediyor, ancak bazı teknik endekslere göre, XTZ yükseliş eğiliminde.

tezos

Tezos (XTZ), dar bir ticaret aralığında konsolidasyona devam ediyor, ancak bazı teknik endekslere göre, XTZ yükseliş eğiliminde.

Son üç gün içerisinde kripto endüstrisinin piyasa değeri 15 milyar doları aştı. Bununla birlikte çoğu kripto para değer kaybı yaşarken, XTZ yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Tezos, Mart ayında yaşanan pazar erimesinin ardından fiyatını üçe katlayan etkileyici bir boğa koşusuna girdi. Akıllı sözleşme dijital parası, 45 gün içerisinde 1 dolar seviyelerinden 3 dolara kadar yükseldi. Ancak yaşanan zirveden sonra, fiyatının hangi yöne doğru kırılacağına dair herhangi bir işaret vermeden durgunluk aşamasına girdi.

XTZ, Nisan sonundan bu yana çoğunlukla 2.3 dolar destek ve 3 dolar direnç seviyeleri arasında işlem gördü. Bu kritik engellerin altında veya üstünde oluşacak bir net bir günlük mum, eğilimin yönünü belirleyecektir. XTZ’nin 3 günlük grafiğine baktığımızda ciddi anlamda sıkışmalar mevcut, Sıkışma ne kadar uzun ve güçlü olursa, kripto paranın patlama olasılığı da o kadar yüksek olur.Bununla birlikte, TD sıralı göstergesine göre de, bu teknik endeks kısa bir süre önce dokuz kırmızı mum ile bir satın alma sinyali sundu. Mevcut yeşil mumların devamına gelmesi muhtemelen, iki yeşil mum alım sinyali onayı olarak gösterilebilir. Eğer bu durum gerçekleşirse, XTZ 4 dolara doğru yeni bir zirve görebilir.
TD sıralı göstergesinin iyimser haline rağmen, yatırımcılar 2.3 dolarlık destek seviyesinin potansiyel kırılma ihtimalini unutmamalılar. Bu engelin destek olarak kaybedilmesi, yükseliş senaryosunu tehlikeye atabilir ve yatırımcısını zarara uğratabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner