Yükleniyor...

Kripto Piyasasında Son Altı Ayın En Büyük Tasfiyesi Yaşandı!

Popüler onchain platformu Glassnode'un yayınladığı veriler doğrultusunda, son altı ayın en büyük tasfiye işlemi gerçekleşti.

çöküş

Popüler onchain platformu Glassnode‘un yayınladığı veriler doğrultusunda, son altı ayın en büyük tasfiye işlemi gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in 22.000 dolar fiyatına iğne atmasıyla birlikte, 200 milyon doları aşan “Long Pozisyonlu” işlemler tasfiye edildi. Glassnode’un yayınlamış olduğu rapora göre, BTC‘nin düşüşüyle birlikte son 6 ayın en büyük tasfiye işlemi gerçekleşmiş oldu. Çok yüksek oranını”Long Pozisyonlu” işlemler oluştursa da, “Short Pozisyonlu” işlemlerde de tasfiyeler görüldü.

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü, Kripto Piyasasını Sarstı

Ekran Resmi 2023 03 03 12.18.10

Kripto piyasasına yönelik yayınlanan veriler, sektörün ciddi anlamda sarsıldığını gösteriyor. Özellikle de vadeli işlemlerde büyük tasfiyeler gözlemlendi. BTC’nin yüzde 5 üzerinde düşüş göstermesi, kripto piyasa değerine ve altcoin’lerin fiyatına büyük ölçüde zarar verdi. Son 24 saatlik zaman dilimine bakıldığında ise BTC tarafında 84 milyon dolarlık tasfiye, Ethereum (ETH) tarafında ise 49.54 milyon dolarlık tasfiye işlemi gerçekleşti.

Ekran Resmi 2023 03 03 12.19.52

Gerçekleşen tasfiyelerin kripto borsası istatistiklerine bakıldığında ise, en çok tasfiyenin Binance borsasında yaşandığı görülüyor. Özellikle de OKX borsasında yaşanan tasfiyelerin yüzde 97.48 oranında “Long Pozisyonlu” olması ise, dikkatleri çekmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x