Yükleniyor...

Kripto Şirketi Kaiko, Hong Kong’a Taşınıyor

Kripto para piyasası veri sağlayıcısı Kaiko, Asya'daki merkezini Singapur'dan Hong Kong'a taşımayı planlıyor.

hong kong kripto

Kripto para piyasası veri sağlayıcısı Kaiko, Asya’daki merkezini Singapur’dan Hong Kong’a taşımayı planlıyor.

Kaiko İcra Kurulu Başkanı Ambre Soubiran, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği bir röportajda, Hong Kong‘un blockchain merkezi olma konusundaki emin adımlarına değindi. Soubiran, Kaioko’yu Hong Kong‘a taşımayı planladıklarını ve Hong Kong‘un dijital varlık endüstrisi için küresel bir merkez olma çabasından etkilendiğini dile getirdi.

Kaiko, Hong Kong Furyasına Katılıyor

Kripto verilerini ICE ve Deutsche Boerse gibi kuruluşlara aktaran Kaiko, Singapur‘da bulunan merkezini Hong Kong‘a taşımak istiyor.

Kripto piyasa veri sağlayıcısı şirket, Asya bölgesine yönelik operasyonları hakkında yeni planlamalar içerisinde. Şirket, kripto endüstrisinin düzenleyicilerden geçtiği ve küresel bir merkez haline dönüşmeye başladığı Hong Kong’a göz kırpıyor.

Kaiko İcra Kurulu Başkanı Ambre Soubiran, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Hong Kong düzenleyici kurumlarından gelen tüm son değişiklikler ve girişimlerle birlikte, buranın açıkça olmamız gereken yer olduğunu, sermayenin nereye akacağını ve hedge fonlar, yatırımcılar ve varlık yöneticileri söz konusu olduğunda çok fazla çekicilik gördüğümüzü fark ettik.”

Hong Kong, geçtiğimiz aylarda ortaya koyduğu çalışmaları ve kripto endüstrisine yönelik planlamalarıyla yoğun bir gündem oluşturmuştu. Tüm kripto ekosisteminde, Asya merkezli bir boğa koşusu konuşulmaya başlanmış ve yatırımcılar iştahlanmıştı.

Şehir devleti, bu yıl içinde perakende yatırımcıların, Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük token’ların ticaretini yapmasına izin vermeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x