KT Corporation, Yapay Zekaya 5,3 Milyar Dolar Yatırım Yapacak
Yükleniyor...

KT Corporation, Yapay Zekaya 5,3 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Güney Kore merkezli telekomünikasyon şirketi KT Corporation, 2027 yılına kadar yapay zeka girişimlerine 5,3 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

KT Corporation

Güney Kore merkezli telekomünikasyon şirketi KT Corporation, 2027 yılına kadar yapay zeka girişimlerine 5,3 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Kripto endüstrisinin günden güne gelişim göstermesi, birçok yeni teknolojinin de ön plana çıkmasını sağladı. Metaverse ve Web3, dikkat çeken teknolojiler arasına girdi. Ancak belki de son zamanların en dikkat çeken teknolojisi yapay zeka oldu. Yapay zeka, küresel çapta popülaritesini artırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore merkezli mobil operatör ve telekomünikasyon şirketi olan KT Corporation da yapay zekanın farkında. KT Corporation, yapay zeka girişimleri kapsamında 5,3 milyar dolarlık yatırım yapacağını belirtti.

Güney Koreli Şirketten Yapay Zekaya 5,3 Milyar Dolar

Güney Kore merkezli telekomünikasyon şirketi KT Corporation, yapay zeka girişimlerini ve hedeflerini açıkladı. Şirket, 2025 yılına kadar yapay zeka hizmetlerinden 773 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi planladığını söyledi.

yapay zeka girisimi

Yapay zeka konusunda hedeflerini belirleyen KT Corporation, hedefe ulaşma planları kapsamında 2027 yılına kadar 5,3 milyar dolarlık yapay zeka yatırımı yapacağını aktardı. Ayrıca şirket, bugüne kadarki yapay zeka hizmetlerinden 600 milyon doları aşan bir gelir elde ettiğini duyurdu.

Yapay zeka endüstrisinin günden güne gelişmesine, eski adıyla Korea Telecom olarak bilinen KT Corporation da katıldı. KT Corporation, yapay zeka girişimlerine yönelik planlarını açıkladı.

Şirket, yapay zeka robotları ve yapay zeka odaklı lojistik çalışmalarına odaklandı. Ayrıca şirket, bakım ile eğitim de başta olmak üzere yapay zeka iletişim merkezleri oluşturmayı planlıyor.

KT Corporation Başkan Yardımcısı Song Jae-ho, şirketin altyapısını ve yeteneklerini yapay zekaya yönlendirerek müşteri merkezli bir yapay zeka hizmet sağlayıcısı olacaklarını açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x