Yükleniyor...

Kyle Samani, Bitcoin’in Yarılanmasının Öneminden Bahsetti

Multicoin Capital'in kurucu ortağı Kyle Samani kısa süre önce Twitter'da, bu yılın Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan yaklaşan Bitcoin yarılanmasıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

bitcoin yarılanma

Multicoin Capital‘in kurucu ortağı Kyle Samani kısa süre önce Twitter’da, bu yılın Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan yaklaşan Bitcoin yarılanmasıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Samani’ye göre, Bitcoin yarılanması etkinliği ile ilgili ‘Verimli Pazar Hipotezi’ hakkındaki tartışmaların çoğu “akademik saçmalık” ve esas önemli olan fiyatın yükselip yükselmeyeceği.

Samani ayrıca, yarılanma olayından önce ve sonra muhtemelen “çok fazla dalgalanma” olacağını söyledi. Bu dalgalanma yarılanmadan 2 ay önce ve sonra gerçekleşebilir. Ancak, bu cephede daha fazla netlik olmadığını söyleyen Samani, “Bunun ne yöne olacağı konusunda net bir şey söylemek mümkün değil” dedi.

Kyle Samani Yarılanmanın İyi Bir Şey Olacağını Dile Getirdi

Kyle Samani, blok ödülü yarılanmasının Bitcoin için orta ve uzun vadede olumlu sonuçlar getireceğini yani iyi bir şey olacağını söyledi. Bitcoin yarılanması ile blok başı ödül 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Hesaplamalara göre bu Mayıs ayında gerçekleşecek. Şu an kripto para sektörü şüphesiz bu olayı heyecanla bekliyor.

Sermaye Akabilir

Samani, Bitcoin’e sermaye girişinin yapısal sınırlamaları arttıkça daha fazla yeni sermayenin akabileceğini söyledi. Samani, bu alıcıların değerlemeye duyarlı olmayacaklarını ve Bitcoin’in fiyatlarının ne olduğunu umursamayacaklarını söyledi. Samani, “Görevleri uzun bir varlık sınıfı olmak. Örneğin yüzde 60 hisse senetleri, yüzde 40 tahvil. Mevcut fiyattan bağımsız olarak böyle bir yetkinin geçerli olduğunu unutmayın” dedi.

Samani ayrıca, “on yıl + zaman ölçeklerinde” faaliyet gösteren kurumların bu gibi yetkileri nasıl koruduklarından da bahsetti çünkü pazar döngülerini zamanlayamayacaklarını fark ediyorlar. Samani, “Bu yüzden denemiyorlar bile” dedi. Samani ayrıca, “Bu nedenle S&P, 10 yıllık bir boğa koşusundan sonra 2019’da yüzde 30 arttı” ifadelerini kullandı.

 

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x