Yükleniyor...

Ledger, iPod Mucidine Tasarım Yaptırdı

Donanım cüzdanları geliştiren Ledger, kitlesel pazar benimsenmesini destekleyecek yeni cihazını piyasaya sürecek.

Ledger iPod Mucidine Tasarim Yaptirdi

Donanım cüzdanları geliştiren Ledger, kitlesel pazar benimsenmesini destekleyecek yeni cihazını piyasaya sürecek.

Kripto endüstrisinin genişlemesi ve benimsenmesi, küresel pazar açısından büyük bir fırsat oluşturdu. Milyarlarca dolarlık bir hacmi olan kripto endüstrisi, büyük şirketleri ve ülkeleri iştahlandırmaya başladı. Özellikle Asya ülkeleri, blockchain geliştirmeleriyle birlikte bu alanda söz sahibi olmak istiyor. Hacmi giderek artan sektör, kurumsal şirketleri de rekabet yarışına soktu. Kripto alanında çalışmalar yürüten şirketler, sürekli güncellenen platformlarıyla müşteri çekmeye çalışıyor. Son olarak donanım cüzdanı üreticisi Ledger, tasarımına iyice düşündüğü bir cihazı piyasaya sürecek.

Ledger, iPod Mucidine Tasarlattığı Ürününü Piyasaya Sürecek

iPod ürününün mucidi Tony Fadell, dokunmatik özellikleriyle desteklenen yeni Ledger ürününün tasarımında yer aldı.

Donanım cüzdan geliştiricisinin yeni ürünü, kullanıcılarına NFT ve kripto para yönetimi sunan bir dokunmatik cihaz olacak. Bu cihaz, daha kullanışlı ve anlaşılabilir bir tasarım ile hazırlandı.

Şirket, rekor satışlar yaptığı bu dönemde yeni ürününü piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Şirketin en büyük amaçlarından birisi, giderek büyüyen kripto pazarında pastadan büyük pay almak oldu.

Kredi kartı büyüklüğünde tasarlanan bu cihaz, Ledger Stax, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. Piyasada popüler bir şekilde satılan Ledger Nano X‘ten yaklaşık 130 dolar daha fazla olacak. Nano X‘in fiyatı 149 dolar civarındayken, Stax‘ın fiyatı 279 dolar oldu.

Ledger Stax Hakkında Bilgiler

Ledger Stax Hakkinda Bilgiler

Donanım cüzdan üreticisi, yeni ürününün özellikleri ve tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. Ledger‘in yeni ürünü Stax, yeni E Ink ekranı ile öne çıktı. Bu ekran, kitap sırtı gibi kendi etrafında kıvrılabiliyor. Bu sayede, tüm işlem bilgileri tek bir bakışta görülebilecek.

Şirketten, Nano serisi ile birlikte tüm zamanların en başarılı dijital varlık güvenlik donanımını yarattıklarını söyledi. Ayrıca şirket, Nano serisinin tüm dünyada 5 milyon adetten fazla satış yaptığının da altını çizdi.

Stax hakkında açıklamada bulunan Ledger Yönetim Kurulu Başkanı Pascal Gauthier, “Dijital varlıklar artık Bitcoin gibi kriptolardan ibaret değil. Kimlik ve dijital mülkiyet konuları git gide önem kazanıyor. Ana akım kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış bir cihaz yaratmanın zamanı geldi. Elbette bunu yaparken güvenlikten de hiçbir şekilde taviz vermememiz gerekiyor. Ledger Stax ile bunu başardık! Hem güvenli hem erişilebilir.” dedi.

Tony Fadell Özenle Tasarladı

Tony Fadell Ozenle Tasarladi

iPod mucidi Tony Fadell, Ledger‘in yeni modeli Stax’ı özenle tasarladı. Fadell, kredi kartı boyutundaki ürünü entegre mıknatıslar ile destekledi. Bu sayede kullanıcılar, Stax‘larını üst üste takıp kolayca taşıyabilecek.

Ayrıca Stax, dizüstü bilgisayarınızdaki kapsamlı Ledger Live uygulamasına bağlanmak için güvenli C tipi USB girişini kullanacak. Akıllı telefon bağlantısını sağlamak isteyenler, Ledger Live Mobile uygulamasına Bluetooth ile bağlanabilecek.

Yeni tasarımıyla büyüleyen Stax, yakın zamanda yayınlanacak yeni bir özellik ile desteklenecek. Bu özellik ile birlikte kullanıcılara Web3 deneyimi sunulacak. Ayrıca yeni ürün, kablosuz Qi şarj teknolojisini kullanıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tony Fadell, şunları söyledi;

“Ledger’ın kendini ispatlamış güvenlik teknolojisini yakından tanıyıp piyasadaki tüm ‘en iyi’ donanım cüzdanlarını denedikten sonra Pascal, Ian ve Ledger’ın muhteşem ekibiyle birlikte yeni nesil bir cihaz geliştirmeye ikna oldum.”

“Sadece kullanıcı dostu olması yetmez! Kullanıcılara haz verecek bir ürün yaratmamız ve dijital varlık güvenliğinin sadece meraklılarına değil, herkese hitap etmesi gerekiyordu.”

Son olarak, 2023 yılının ilk çeyreğinde çıkacak ürünün hediyesi de bulunuyor. Cihazın kutusundan çıkacak Infinity Pass, kullanıcılara ücretsiz NFT verecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x