Yükleniyor...

LG, Televizyonlarında NFT Sergiliyor

LG Electronics, bir dönemdir NFT alanında atılımlar yapmaya devam ediyor.

NFT ve Yasal Surec Duzenleme Yolda mi

LG Electronics, bir dönemdir NFT alanında atılımlar yapmaya devam ediyor.

Koreli teknoloji devi LG Electronics, yaptığı bir açıklamada Kaliforniya’daki bir sanat sergisinde yeni nesil OLED televizyonlarında NFT sergilendiğini açıkladı.

LG, Kaliforniya’daki Bir Sergide Televizyonlarından NFT Sergiliyor

LG Electronics, bir süredir NFT sektöründe atılımlar yapıyor. Şirket, geçtiğimiz dönemlerde televizyonlarına NFT desteği getirmiş ardından da NFT alım satım platformu eklemeyi düşünüyordu.

Firma, 39 saniye uzunluğundaki kinetik NFT ve 24 karat altın kaplama heykel de dahil olmak üzere sanat eserlerini perşembeden pazara Frieze Los Angeles 2023’te sergilemek için Amerikalı heykeltıraş Barry X Ball ile ortaklık kurdu.

Şirket yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

 “LG’nin OLED TV’lerinin kendinden aydınlatmalı pikselleri, canlı, doğru renkler, derin siyahlar ve inanılmaz kontrast aracılığıyla en küçük ayrıntıları ortaya çıkararak ziyaretçilerin sanatçının sanatını tam olarak anlamasına olanak tanıyor.”

NFT sektörü geçtiğimiz yıl kripto paraların fiyatlarının düşmesinin ardından işlem hacimleri çok düşük seviyelere düştü. NFT sektörünün hacmi bugünlerde tekrardan yükselmeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner