Yükleniyor...

Litecoin (LTC), Bitcoin (BTC) ve Diğer Altcoin’leri Ateşlemeye Hazırlanıyor

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında görülen acımasız düşüşe rağmen analistler, bir dizi teknik faktöre dayanarak Litecoin'in (LTC) yükselmesini bekliyor.

Litecoin LTC Bitcoin ve Altcoin’leri Ateşlemeye Hazırlanıyor

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında görülen acımasız düşüşe rağmen analistler, bir dizi teknik faktöre dayanarak Litecoin’in (LTC) yükselmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birçok kişi sadece Bitcoin ile ilgilenebilir veya altcoin ticaretine pek yanaşmayabilir ancak Bitcoin’de (BTC) dahil olmak üzere Litecoin’in seyrinin de kripto para piyasasının üzerinde güçlü bir etkisi bulunmaktadır..

Litecoin (LTC) Grafiğinde Güçlü Alım Sinyali

Kripto para analisti Byzantine General, Ethereum ve Bitcoin hard fork’larından daha kötü performans göstermesine rağmen Bitcoin’e karşı bu yıl %100 değer kazanan Litecoin’in yükselmesini öngörüyor.

Analist, 23 Şubat günü paylaştığı analizinde, LTC’nin uzun vadeli fiyat trendinin şaşırtıcı bir şekilde yükseliş eğiliminde olduğunu gösteren dört teknik faktöre dikkat çekti:

  • haftalık Hareketli Ortalama Yakınsama/Iraksama göstergesi (MACD) boğaya döndü ve olumlu bir cross oluşturdu.
  • Haftalık Ichimoku Cloud göstergesi yükselişe geçti.
  • Litecoin geçtiğimiz günlerde büyük bir direnç seviyesini destek seviyesine çevirdi.
  • LTC’nin haftalık süper trendi yükselişe geçti.

Bu noktada Litecoin’in fiyatının seyrinin piyasa için neden önemli olduğu merak edilebilir. Geçen yıl Litecoin blok ödülü yarılanması öncesi golden cross oluşumu görülmüş ve LTC fiyatı %300 oranında artmıştı. Ardından LTC fiyat hareketi ilk olarak Bitcoin’i, daha sonrasında ise altcoin piyasasını etkileyerek garip bir korelasyon oluşturmuştu. Yine benzer bir durumun yaşanması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x