Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Neden Yükseliyor? 2 Ekim 2022

Kripto para piyasasındaki iniş çıkışlı gidişatın beraberinde piyasa şartları yatırımcıları zorlamaya devam ederken bugün yükseliş kaydeden bir kripto para Litecoin (LTC) oldu.

Litecoin Nedir

Kripto para piyasasındaki iniş çıkışlı gidişatın beraberinde piyasa şartları yatırımcıları zorlamaya devam ederken bugün yükseliş kaydeden bir kripto para Litecoin (LTC) oldu. Son 24 saatte ciddi yükseliş gösteren LTC neden yükseliyor?

LTC son 24 saat içinde CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 10 yükseliş kaydetti. Bu yükselişle beraber LTC en çok yükselenler listesinde kendine yer edindi. Peki LTC neden yükseliyor? LTC’deki yükselişin sebebi ne? Gelin bu yazımızda beraber bulmaya çalışalım.

Litecoin (LTC) Neden Yükseliyor?

Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Esas olarak Bitcoin ile benzer çalışma prensibine dayanmaktadır. Bitcoin’deki bazı temel hataları çözmek için ortaya çıkmış ve başarılı olmuştur. Litecoin merkeziyetsiz bir Blockchain ağıdır. Piyasanın ilk Altcoin’idir. Bu nedenle de piyasadaki demirbaşlardan biridir. Litecoin’in çıkış hedefi çok düşük maliyetlerle değer transferi yapılmasıdır. Ek olarak da diğer kripto para birimlerinden daha fazla depolama imkanı sunmaktadır.

ltc
Litecoin’in günlük grafiği

Litecoin’in günlük grafiğine baktığımız zaman fiyatın günlük ortalama ile kesiştiği noktada tepki alarak yükseldiğini görüyoruz. Bunun dışında RSI da şu anda aşırı alım bölgesinde LTC’deki desteğimiz 55 dolar bandı iken direncimiz ise 63 dolar seviyesi diyebiliriz. Yükselişin bir de temel kısmına bakarsak gece saatlerinde Antpool ile açıklanan ortaklık anlaşması burada etki etmişe benziyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x