Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Son 12 Yılın En Büyük Büyümesini Gösterdi

Litecoin, LTC-20 standardının tanıtılması ve yaklaşan halving beklentisi nedeniyle 12 yıllık tarihindeki en önemli büyüme ataklarından birini sergiliyor.

litecoin

Litecoin, LTC-20 standardının tanıtılması ve yaklaşan halving beklentisi nedeniyle 12 yıllık tarihindeki en önemli büyüme ataklarından birini sergiliyor. 

Zincir üzerindeki verilere göre, Litecoin ağındaki işlem sayısı kısa bir süre içinde yüzde 400 oranında artış yaşadı. Bu yükseliş, hızla artan sayıda kullanıcıya işaret ediyor. Bununla birlikte uygulamalar, Litecoin blok zincirini benimseyerek son dönemdeki başarısına katkıda bulunuyor. 

Ağın Büyümesinde Halving’in Etkisi Bulunuyor

LTC-20 standardının benimsenmesi, varlığın büyümesindeki önemli bir rol oynadı. 

Bu standart, Ethereum’daki ERC-20 standardına benzer şekilde, Litecoin ağında tokenize edilmiş varlıkların oluşturulmasını ve ihraç edilmesine imkan sağlıyor. LTC-20 token’larının ortaya çıkışı, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, NFT’ler ve diğer dijital varlıklar için yeni yollar açarak ağ kullanımında önemli bir artışa yol açtı. 

Litecoin’in büyümesindeki bir diğer neden olarak yaklaşan halving etkinliğini gösterebiliriz. Litecoin’in protokolünde yer alan deflasyonist bir mekanizma olan halving, yeni blokların madenciliği için ödülleri yarıya indiren bir faaliyettir. 

Litecoin’in büyümesiyle ilgili dikkat çekici bir diğer şey ise sahiplerinin dağılımıdır. Küçük-ortalama perakende yatırımcılar arzın yüzde 50’sini elinde tutarak sağlıklı bir servet dağılımına işaret etmekte ve daha dengeli ve adil bir ekosistemi teşvik etmektedir. Buna ek olarak, eski adresler dört milyon LTC tutarak Litecoin’in değer önerisine olan sadakati ve uzun vadeli inancı göstermektedir. 

Şu anda, Litecoin sahiplerinin yüzde 60’ı karda ve bu da son fiyat artışının topluluğa getirdiği finansal kazançları gösteriyor. Aynı zamanda, Litecoin’in hashrate’i yüzde 25 oranında artarak ağdaki güvenlik ve madenci güveninin de arttığını gözler önüne seriyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x