Yükleniyor...

Litecoin’e İlgi Gittikçe Yoğunlaşıyor

Kripto yatırımcıları halvingin yaklaşması sebebiyle Litecoin'e ilgi gösteriyor.

Litecoin Nedir

Kripto yatırımcıları halvingin yaklaşması sebebiyle Litecoin‘e ilgi gösteriyor.

Bitcoin’in daha işlem dostu bir versiyonu olarak 12 yıl önce piyasaya sürülen Litecoin, Bitcoin Blockchain’inde işlem ücretlerinin artması sebebiyle yeniden gündeme geldi.

Kripto Yatırımcıları Litecoin’e Dönüyor

Litecoin, kripto para birimleri endeksindeki düşüşe kıyasla, Bitcoin ücretlerinin işlem başına 30 dolara ulaştığı 8 Mayıs’tan bu yana neredeyse yüzde 20 yükseliş kaydetti. Bitcoin’in işlem ücretlerindeki artış, memecoin furyası ile birlikte yaşandı. Bununla birlikte kullanıcılar daha ucuz alternatiflere yöneldi. Bunların başını da Litecoin çekti.

Gumus Bitcoin Olan Litecoin LTC Hakkinda Harika Haberler Geliyor

CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre Litecoin, yaklaşık 6,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve bu da onu 11. en büyük kripto para birimi yapıyor. Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 516 milyar dolarda bulunuyor.

Litecoin’in fiyatındaki ralli, Bitcoin Blockchain’inde memetoken’ların çoğalmasının son haftalarda kripto varlık alanında nasıl dalgalandığının bir örneği olarak karşımıza çıktı. Litecoin ayrıca, madencilerin işlemleri güvence altına almak için aldıkları ödüllerin token arzını sınırlamak için azaltıldığı halving olarak bilinen Blockchain’indeki bir olaydan önce biriken spekülatörler tarafından desteklendi. Litecoin yarılanmasının Temmuz sonu veya Ağustos başında gerçekleşmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x