Yükleniyor...

Madenci Kapitülasyonu Nedeniyle Bitcoin’de (BTC) ‘Ölüm Düşüşü’ Bekleniyor

Bitcoin'in (BTC) fiyatı şu anda bir yükseliş momentumuna tanık olsa da, bir kripto para analisti devam eden madenci kapitülasyonlarının, Bitcoin'in çöküşünü tetikleyebilecek güçlü bir ayrışma ve gizli satış sinyali oluşturduğunu iddia ediyor.

Madenci Kapitülasyonu Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) fiyatı şu anda bir yükseliş momentumuna tanık olsa da, bir kripto para analisti devam eden madenci kapitülasyonlarının, Bitcoin’in çöküşünü tetikleyebilecek güçlü bir ayrışma ve gizli satış sinyali oluşturduğunu iddia ediyor.

Şu anda, önde gelen kripto para biriminin fiyatı yazım sırasında 7.200 doların üzerinde işlem gördüğü için Bitcoin olumlu bir ralliye tanık oluyor. Bununla birlikte, yükselen eğilim kapitülasyonları güçlü bir ayrışma ve gizli satış sinyali oluşturduğundan, yükseliş eğilimi çok uzun sürmeyebilir. Bitcoin madencilerinin önümüzdeki haftalarda operasyonları daha az kârlı hale gelmeden önce varlıklarını boşaltmaları bekleniyor.

Madenci Kapitülasyonları Ölüm Düşüşüne Neden Olabilir

Kripto para analisti Mansasuma’ya göre, devam eden madenci kapitülasyonları ‘ölüm düşüşüne’ neden olabilir ve bazı yükseliş rüyalarını bozabilir. Analist şu anda, 2018’in sonundaki ölüm düşüşünü yansıtan güçlü bir ayrışma olduğunu savundu. Analist piyasadaki toparlanmayı, Bitcoin madencilerinin yarılanma olayı gerçekleşmeden önce kâr almak için son bir fırsat olarak görebileceğini öne sürüyor. Mansasuma haklıysa, Bitcoin fiyatı önümüzdeki haftalarda büyük bir çöküş görebilir.

Bitcoin (BTC) Dip Noktasını Gördü Mü?

Bitcoin’in dibi görüp görmediği konusunda devam eden bir tartışma var. Birkaç analist, Bitcoin 12 Mart’ta 4.000 dolar seviyelerine düştüğünde, Bitcoin’in en alt seviyesini gördüğünü iddia etmişti. Ancak bazı kripto para analistleri hala Bitcoin’in henüz dibi görmediğinden emin. Kısa vadede Bitcoin’i değerlendirirken dikkate alınması gereken birkaç perspektif var, yaklaşmakta olan yarılanma olayı, madencilerin karlılığı ve devam eden küresel ekonomik kriz.

Şu anda, Bitcoin geleneksel piyasalarla birleşmiş gibi görünüyor, bu sebeple piyasalar devam eden pandemi nedeniyle çökmeye devam ettikçe, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda da düşmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner