Yükleniyor...

Manchester City, Metaverse Üzerindeki İlk Futbol Stadyumunu İnşa Edecek

İngiltere Premier Lig kulüplerinden Manchester City, Sony'nin VR uzmanlarının yardımıyla metaverse'deki dünyanın ilk futbol stadyumu inşasına başladı.

etihad

İngiltere Premier Lig kulüplerinden Manchester City, Sony’nin VR uzmanlarının yardımıyla metaverse’deki dünyanın ilk futbol stadyumu inşasına başladı.

City, Sony ile üç yıllık bir ortaklık kurdu. Sony yetkilileri stadyumun dijital haritasını çıkarmak amacıyla Etihad Stadyumu’nu ziyaret etti.

Etihad Stadyumu, Sony’nin bir yan kuruluşu olan Hawk-Eye tarafından geliştirilen görüntü analizi ve iskelet izleme teknolojisi sayesinde metaverse’de bir Manchester City merkezine dönüştürülecek.

Projenin geliştiricileri, Etihad stadyumunun defalarca doldurulabileceği ve Manchester’a asla gidemeyecek olan taraftarların, ev rahatlığında maçları canlı olarak izlemelerine olanak sağlayan bir dünya hayal ediyor.

Metaverse bu şekilde büyümeye devam ettiği takdirde, televizyon haklarının dağıtılma biçiminde bir devrim söz konusu olabilir. Şu anda Premier Lig kulüpleri, maç yayınlarını paket halinde yayıncılara satıyorlar. Ancak ilerleyen dönemde satışlar direkt kulüplerden taraftarlara yapılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner