Yükleniyor...

Binance Fan Token Listesi

Binance Fan Token, takım ve markalara yönelik özel avantajlar ile birtakım ayrıcalıklar sunan bir kripto para birimidir.

binance fan token 1

Binance Fan Token, takım ve markalara yönelik özel avantajlar ile birtakım ayrıcalıklar sunan bir kripto para birimidir. Spor kulüpleri, takımlar, markalar ve etki sahibi diğer kişiler, taraftar topluluklarını büyütmek ve destekçilerini ödüllendirmek için bu token’ları kullanabilir.

Binance Fan Token Nedir?

Binance Fan Token’ları bir kulüp, takım veya markayla bağlantılı hizmet token’larıdır. Token sahipleri birtakım avantajlar ve ayrıcalıklar elde ederler. Bu ayrıcalıklar arasında kulüp kararlarında etkin şekilde rol alma da yer alır. Örneğin bir futbol kulübü, token sahiplerine bilet satın alma önceliği tanıyan bir Binance Fan Token’a sahip olabilir ve bu token’a sahip olan kişiler, söz konusu takıma alınacak yeni bir ekipman veya seçilecek slogan ile ilgili söz sahibi olabilirler.

binance fan token

Fan Token Avantajları

Fan token‘ları genellikle bir spor kulübü, ünlü bir kişi ya da büyük bir kitleye sahip başka bir birimle ilişkilidir. Şu anda kripto borsalarında dolaşımda olan kendi token’larına sahip kulüpler arasında Juventus, AS Roma ve FC Barcelona gibi isimler yer alır. Değerini altta yatan projeden alan BTC ve Ethereum’un aksine bir Binance Fan Token, değerini taraftarlara sunduğu benzersiz avantajlardan alır.

Örneğin Binance Fan Token listesi içerisinde yer alan S.S Lazio futbol takımı, LAZIO token taraftarlarına “taraftar kararı” anketlerinde oy kullanma hakkı vermiştir. Aynı zamanda NFT ödüllerini toplamak ve diğer oyunlaştırma özelliklerini keşfetmek için çalışmalar sürdürülmektedir.

Binance Fan Token avantajları arasında ödüller almak ve özel taraftar haklarından faydalanmak yer alır. Tam olarak hangi avantajları elde edeceğiniz hangi tokene sahip olduğunuza ve kulübün ya da markanın ne sunduğuna bağlı olsa da genel itibarıyla avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  1. Gizemli Kutular ve NFT’ler: Binance Fan Token’larınızı farklı nadirlik seviyelerinden NFT’ler içeren NFT Gizemli Kutuları satın almak için kullanabilirsiniz.
  2. Oylama hakkı: Token’la bağlantılı kulüp ya da takım taraftar oylaması yapıyorsa, token sahipleri bu oylamalara yönetişim mekanizması aracılığıyla katılabilir. Bu oylar, takıma özel ürünlerin ya da takımın yapacağı hayır işi etkinliklerinin ve maçların seçilmesini içerebilir.
  3. Taraftar rozetleri: Binance Fan Token’ın takımla ilgili etkinliklerine katılmak, Taraftar Rozeti kazanma şansını artıracaktır. Yeteri kadar Taraftar Rozeti toplarsanız, kulüp ya da markayla özel deneyimler de kazanabilirsiniz.
fan token

Fan Token’ların NFT’lerden Farkı Nedir?

Binance Fan Token’ları bazı özellikleri dolayısıyla NFT’lerden farklılık gösterirler. NFT’ler kopyalanamayani tek seferlik ve dolayısıyla “benzersiz” olarak nitelenen koleksiyonlardır. Kendi Binince Fan Token’ına sahip bir takım NFT çıkarabilse de bu token aslında yer değiştirebilir yani yerine başka bir şey koyulabilir özellikte olmaktadır. Bu da bir tokenin aynı türden diğer bir Binance Fan Tokenin yerine kullanılabileceği anlamına gelir. Bunu, 1 dolarlık bir banknotun yerine diğer herhangi bir 1 dolarlık banknotun hiçbir fark olmadan kullanılabilmesine benzer olarak düşünebilirsiniz. Binance Fan Token’a bağlı olarak bazı token sahipleri, kulüple ilişkili NFT’ler toplamak için tokenlerini kullanabilir. Bu da Fan Token’ların NFT’lerden en büyük farkıdır.

Binance Fan Token Listesi

Kripto para piyasasında fan token sayısı 60’a ulaştı. Borsa ise bu uygulamasını 2021 yılında başlattı. Borsanın desteğiyle bugüne kadar dört futbol takımının fan token’ı kullanıma sokuldu:

Binance Fan Token Nasıl Satın Alınır?

Fan Token’ları satın almak için öncelikle bir Binance hesabı oluşturmanız ve KYC doğrulama sürecini tamamlamanız gerekir.

Hesabı oluşturduktan sonra cüzdana bakiye yüklemek için kredi veya banka kartıyla işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda havale yoluyla da bakiye aktarımı sağlanabilir.

Hesaba para yükleme işlemi tamamlanınca istenilen miktarda fan token’ı satın alabilirsiniz. Satın alma işleminin ardından Binance Taraftar Token’ları otomatik olarak Spot Cüzdanınıza aktarılacaktır.

Aynı zamanda, zincirler arası aktarım özelliği ile diğer kullanıcılardan kripto varlık satın alabilir ve Binance Fan Token almak için bu varlıkları kullanabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner