Matter Labs, ZK Stack'ı Duyurdu! • Coinkolik
Yükleniyor...

Matter Labs, ZK Stack’ı Duyurdu!

Katman-2 projesi zkSync'ın geliştiricisi Matter Labs, blockchain geliştiricileri için tasarlanan ZK Stack'ı tanıttı.

zkSync matter labs

Katman-2 projesi zkSync‘ın geliştiricisi Matter Labs, blockchain geliştiricileri için tasarlanan ZK Stack‘ı tanıttı.

2023 yılına damga vuran ve birçok yatırım turunu başarıyla tamamlayan zkSync, gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Projenin gelişiminden sorumlu olan Matter Labs, bugün ZK Stack‘ı tanıttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ZK Stack, Zero Knowledge (ZK) tenkolojisini kullanan ve kolaylıkla blockchain ağları oluşturmayı sağlayan araç kiti olarak öne çıkıyor.

ZK Stack isimli yazılım geliştirme araç seti, geliştiricilerin zkSync Era‘nın kod tabanına dayalı yeni hyperchain’leri oluşturmada katkı sağlayacak.

Maater Labs, Yeni Geliştirme Aracını Tanıttı

Katman-2 projesi zkSync’ın geliştiricisi Matter Labs, geliştiricilerin zkSync Era kod yapısını kullanarak kolaylıkla blockchain’ler oluşturmasını sağlayacak yeni araç kitini tanıttı. Bu araç kiti, ZK Stack adıyla duyuruldu.

ZK Stack ile birlikte Matter Labs, Ethereum rollup geliştirmeleri kapsamında Optimism ve Arbitrum’a katılıyor. Optimism ve Arbitrum da benzer projeler için çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce ZK Credo’yu tanıttıklarının altını çizen geliştirici ekip, ZK Stack ile Değerler İnterneti’nin kilidini açacaklarını aktardı. Proje geliştiricisi ekip, herkes internet özgürlüğünü desteklemeye devam edeceklerinin mesajını verdi.

Matter Labs, ZK Stack’ın geliştiricilere kendi token’larını oluşturmalarına kadar tam anlamıyla bir blockchain oluşturma fırsatı sunacağını belirtti. Açık kaynaklı yapısı ve EVM uyumluluğuyla ZK Stack, topluluktan ilgi gördü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x