Yükleniyor...

Memecoin furyası, Solana için yeni bir rekor getirdi!

CoinMarketCap'e göre Solana'nın piyasa değeri 15 Mart itibaryıla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 81,1 milyar dolara ulaştı.

MANTA yükselişe geçti

CoinMarketCap‘e göre Solana‘nın piyasa değeri 15 Mart itibaryıla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 81,1 milyar dolara ulaştı. Major coin’in eski piyasa değerinin zirvesi Kasım 2021’de 77,9 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti. SOL fiyatı son 24 saatte yüzde10 artışla 183,55 dolara yükselirken, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 259,96 dolar henüz uzak görünüyor. Hareketliliği ile kendisini gösteren Solana bir süre daha adından söz ettirecek gibi duruyor.

memecoin nedir

Solana memecoin’lere olan talep ile öne çıktı!

Memecoin furyasının son sürat devam etmesi en çok Solana ekosistemine yaradı. Solana ekosisteminde yer alan onlarca memecoin’in büyük yükselişler sergilemesi, hem SOL hem de memecoin fiyatlarını yukarı yönlü tetikledi. Ayrıca, Solana ekosisteminde yer alan çeşitli projelerin airdrop gerçekleştireceğini açıklaması, bu yükselişi iyice harladı.

Matrixport iş geliştirme direktörü Benjamin Stani, “SOL’u yukarı çeken şey memecoin liderliğindeki zincir faaliyeti” dedi. Solana blockchain tabanlı memecoin‘ler geçtiğimiz gün piyasalarda yükselişe geçti; Dogwifhat yüzde 20, Popcat yüzde 35 ve Bonk yüzde 10 arttı.

Stani, Solana merkezli Bonk ve Dogwifhat’ın milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan ilk Ethereum dışı meme tokenleri olduğunu belirtti. Stani, “Bu, Solana’nın net bir şekilde kullanıldığı anlamına geliyor ve EVM olmayan zincirlerin alakalı olmadığı konusundaki tartışmanın da net bir şekilde çözüldüğünü düşünüyorum” diye ekledi. Bunlara ek olarak Colosseum Kurucu Ortağı Clay Robbins, memcoin’lerin eğlenceli ve erişilebilir oldukları için Solana’da vakit geçirdiğini söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner