Yükleniyor...

Merakla beklenen Blast’ın ekosisteminde büyük dolandırıcılık!

Blast ağında yer alan ve Blast tarafından potansiyelli gösterilen bir kripto projesi, rug pull ile 1 milyon dolara yakın vurgun yaptı.

riskonblast blast dolandırıcılık

Blast ağında yer alan ve Blast tarafından potansiyelli gösterilen bir kripto projesi, rug pull ile 1 milyon dolara yakın vurgun yaptı.

Sektörün en yeni oyuncularından birisi olan ve 1 milyar dolara yakın yatırım alan Blast, ekosisteminde yaşanan bir dolandırıcılık skandalıyla sarsıldı.

Blast ağında yer alan RiskonBlast, web sitesini ve sosyal medya hesaplarını kapattı. Proje ekibi, yatırımcılarına ait olan 850 bin dolarlık varlığı ChangeNOW aracılığıyla merkezi borsalara taşıdı.

Rug pull (yatırımcılarının varlığını çalarak projeyi ölüme terk etme) yaptığı belirtilen RiskonBlast, kumar platformu olarak piyasaya sürülmüştü.

blast ekosistemi

Blast, vurgun yapan projeyi potansiyelli göstermişti!

Zincir üstü veri inceleme platformu Arkham’a göre, RiskonBlast bakiyeleri geçtiğimiz gün yaşanan hareketliliğin ardından sıfıra düştü. Proje ekibi, fonları iz kaybettiren karıştırıcı platform ChangeNOW aracılığıyla kişisel hesaplarına çekti.

Bir başka zincir üstü veri platformu Etherscan ise projenin adresini bir kimlik avı dolandırıcılığı olarak işaretledi. Etherscan, kullanıcıları bu adresle etkileşime girerken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Coinbase teknoloji lideri Andrew Choi, RiskonBlast’ın web sitesinin ve sosyal medya hesaplarının 25 Şubat’ta kapatıldığına dair uyarı yayınladı.

Verilere göre RiskonBlast ekibi, blokzincir üzerindeki izlerini kaybettirmek için ChangeNOW’u kullandı. Ekip, bu platform aracılığıyla 850 bin dolarlık varlığı MEXC ve Bybit’e taşıdı.

Kripto topluluğu, dün gerçekleşen skandalın üzerine gitmeye karar verdi. RiskonBlast’ta 12 bin dolar kaybeden bir NFT yatırımcısı, çalınan kripto paraları takip etmesi için zincir üstü dedektifi ZachXBT’ye 1 ETH bağış yaptı.

Kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgilere göre, Blast, RiskonBlast’ı 12 Şubat tarihinde tanıttı. Blast, dolandırıcılığa karışan projenin potansiyelli olduğunu söyledi.

blast riskonblast

Ethereum ölçeklendirme projelerinden birisi olan Blast, 2 milyar dolar değer kazandı ve 1 milyar dolara yakın yatırım aldı. Blast, Mayıs ayında airdrop sinyali vermesi üzerine yoğun ilgi gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner