Yükleniyor...

Messari CEO’su: “DeFi Bir Çok Trader’ı Hüsrana Uğratacak”

Messari'nin Kurucu Ortağı Ryan Selkis, merkezi olmayan finans (DeFi) trader'larını varlıklarını kaybetmeleri konusunda uyardı.

otomatik taslak 10

Messari’nin Kurucu Ortağı Ryan Selkis, merkezi olmayan finans (DeFi) trader’larını varlıklarını kaybetmeleri konusunda uyardı.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Selkis, büyüyen DeFi balonunun çoğu insanın beklediğinden daha erken patlayacağını tahmin ediyor.

https://twitter.com/twobitidiot/status/1304067226807533568?s=20

“Ponzi ekonomisinin zirvesine yaklaşıyoruz. ETH ücretleri balina dışı kârları çok fazla tükecek”

Messari CEO’su, DeFi balonu ile 2017’deki ICO patlaması arasında benzerlikler olduğunu ve daha önceki gibi yine bir çok mağdur kişi olacağını savunuyor.

“ICO’lar bir süreliğine patlama yaşadı çünkü herkes her endüstri için koordinasyon sağlayan faydalı bir sistem olacağını düşünüyordu. DeFi’de içeride yer alan bir grup ve paralı askerlerin etrafında dolanan büyük bir sermaye havuzudur.”

Selkis’e göre yeni projeleri abartarak piyasaya süren ve saf yatırımcılardan para kazanan kişiler fazlası ile piyasada mevcut. Yine de Selkis, tam anlamı ile DeFi ekosistemine karşı değil ve her yeni şeyin hayranı olduğunu ve mantıklı olan projelere yatırım yapıp, 3 ila 5 yıl boyunca, verilen paraların unutulması taraftarı.

“Çoğu kişiye DeFi’yi tavsiye etmiyorum çünkü bu durum kumardan farksız.”

Özellikle son birkaç aydır DeFi projelerine yoğun ilgi gösteriliyor. Artan bu ilgi ile beraber Ethereum ağında da aşırı yoğunluklar oluyor. Bu yoğunluklar ile beraber de Ethereum işlem ücretlerinde inanılmaz artışlar söz konusu. DeFi projeleri hem Ethereum işlem ücretlerinin artışa sebep olmak ile gündem olurken hem de Binance gibi büyük kripto para borsalarının, tam anlamı ile denetimden geçirmeden, kendi borsalarında listelemelerinden dolayı kripto para topluluğundan yoğun eleştiri alıyor. Çünkü, Binance gibi bir borsada sergilendi ise güvenilirdir mantığı ile hareket eden birçok yatırımcı, milyonlarca dolar zarar uğruyor. Kripto para topluluğu da bu gibi durumların önüne geçmek için, en azından büyük borsaların daha sıkı denetimler yapması taraftarı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x