Yükleniyor...

Metaverse ve NFT Uzmanlarından AB Yetkililerine Çağrı

Metaverse ve NFT uzmanları, AB yetkilerinin regülasyonları doğru bir biçimde yapmasını talep ediyor.

metaverse ve nft

Metaverse ve NFT uzmanları, AB yetkilerinin regülasyonları doğru bir biçimde yapmasını talep ediyor.

Uzmanlar göre yönetmelik, teknoloji yerine kullanım durumuna odaklanmalıdır. Sektörün lider isimleri, Avrupa Parlamentosu ile gelecekti web3 politikalarını tartışmak için bir araya geldi.

Metaverse ve NFT Uzmanları Regülasyonlara Dikkat Çekti

Ripple’dan Markus Infanger, henüz sektörün çok yeni olduğunu ve benimsemenin regülasyonlarla desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Düzenlenen toplantıda, MiCA müzekelerine liderlik eden Avrupa Parlamentosu Üyesi Stefan Berger yer aldı.

MiCA tasarında NFT’ler, kripto paralardan daha ayrı bir yerde tutuldu.

ERC-20 token standardının arkasındaki isim Fabian Vogelsteller, “NFT’leri yalnızca finansal araçlar olarak düşünmek doğru bir yaklaşım değil” dedi.

Parlamentonun merkez sağ kanadını temsil eden Avrupa Halk Partisi, NFT ve metaverse’ün kullanım durumlarını ve politika önerilerini kapsayan bir eğitim atölyesi düzenlemek için Blockchain for Europe ile birlikte çalıştı.

Sektörün önde gelen isimleri, NFT’lerin bir varlık sınıfı olmadığını söyledi ve emlaktan eğlenceye ve ticarete kadar geniş kapsamlı kullanım durumlarının altını çizdi. Blockchain’in farklı durumlara göre düzenlenmesi gerektiği ve inovasyonun engellenmemesi gerektiği vurgulandı.

Toplantıda AtomicHub’ın gelir sorumlusu Jeffery Haas, “Düzenlemeyi memnuniyetle karşılıyoruz – doğru anladığınızı umuyoruz” dedi.

Avrupa Parlamentosu Milletvekilleri Stefan Berger ve Stelios Kympouropoulos, konuklarına, görüşmelerin devam edeceği hususunda güvence verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x