Yükleniyor...

Michael Lewis, SBF Kitabını Bitirmek Üzere

Big Short kitabının yazarı Michael Lewis, Sam Bankman-Fried'ın (SBF) kitabını bitirmek üzere olduğunu belirtti.

Michael Lewis sbf

Big Short kitabının yazarı Michael Lewis, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) kitabını bitirmek üzere olduğunu belirtti.

2008 yılında gerçekleşen ABD krizini konu alan Big Short, daha sonrasında filmleştirilerek seyircilerin beğenisine sunulmuştu. Bu kitabın yazarı olan ve o dönemin krizini işleyen Michael Lewis, şimdilerde yeni bir kitabın peşinde koşturuyor. Lewis, FTX krizinin baş mimarı SBF hakkında bir kitap yazıyor. Bitcoin 2023 etkinliğine katılan Lewis, SBF hakkında yazdığı kitabının bitmek üzere olduğunu açıkladı.

Big Short Yazarı, SBF Hakkında Kitap Yazıyor

2008 Mortgage krizini ele alan Big Short kitabının yazarı Michael Lewis, FTX krizinin sorumlusu olarak kabul edilen Sam Bankman-Fried (SBF) hakkında kitap yazıyor. Bitcoin 2023 konferansında konuşan Lewis, film hakları Apple’a satılan kitabın yakında biteceğini iletti.

Lewis, kitabı yazmaya başlamadan önce olaylarla ilgili ve olayın aktörleriyle çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. Ünlü yazar, kitabı yazmaya soruşturmalar daha başlamadan önce başlamıştı. Lewis, Wall Street‘te bir firma yöneten arkadaşının 2021 yılında verdiği bir öneriyle bu konuya yöneldiğini açıkladı.

Lewis, başlarda FTX hakkında verilere kolay erişebildiğini ancak SBF hakkında yeterli bilgilere ulaşamadığını söyledi. Arkadaşlarından SBF ile vakit geçirmesi gerektiğine yönelik bir tavsiye alan Lewis, buluşmalara ve görüşmelere başladığını aktardı.

Big Short‘un mucidi, SBF’nin kitaba konu olmayı kabul ettiğini açıkladı. Ancak Lewis, halen daha yeterli bilgiye sahip olmadığı için kitabı nasıl yazacağını bilemediğini belirtti. FTX’in iflas etmesi ve beraberinde gelişen hukuksal süreçler için konuşan Lewis, kitabı nasıl bitireceğini bilmediği için böyle bir olayın gerçekleşmesine minnettar olduğunu söyledi.

Son olarak Lewis, FTX olaylarının patlak vermesiyle birlikte kitabının kurgudan harika bir hikayeye dönüştüğünü aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x