Yükleniyor...

Microsoft, İnsanların Dijital Kimliklerini Koruyabilmeleri İçin Bitcoin Kullanacak

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Microsoft'un insanların dijital kimliklerini korumalarına yardımcı olmak amacıyla Bitcoin (BTC) kullandığı projeyi içeren bir makale yayınladı.

micro

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Microsoft’un insanların dijital kimliklerini korumalarına yardımcı olmak amacıyla Bitcoin (BTC) kullandığı projeyi içeren bir makale yayınladı.

Microsoft bu projeyle, Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar (DID’ler) oluşturmak isteyen ION projesine katkıda bulunuyor. Bu tanımlayıcılar, bir kişinin İnternette yaptığı tüm faaliyetler için bağlantı noktaları olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu teknoloji, insanların internetteki mahremiyetlerini devlet gözetimi, güvenlik ihlalleri ve veri sızıntılarından koruma ve sahiplenme hakkı vererek, internet devlerinin internetteki kullanıcı profillerini, kimlik bilgilerini ve kişisel ve finansal verilerini kontrol etmesini engelleyecek.

Bitcoin’in amacı nasıl merkezi otoritenin para üzerindeki kontrolünü ortadan kaldırmaksa, ION ‘un da aynı mantıkla insanların dijital kimliklerini korumaya çalışıyor.

Bitcoin blockchain’i burada DID’ler ortaya çıkarmak için yüksek düzeyde ademi merkeziyetçilik ve güvenlik sağlamak için kullanılıyor.

Microsoft tarafından paylaşılan tanıtım belgesine göre şirket, insanların dijital verilerini depolama adına çok fazla sayıda uygulama ile paylaşmak yerine, güvenli bir bulut alanı kullanması gerektiğine inanıyor.

Şirket bunların hepsini Bitcoin blockchain’i üzerine inşa etmeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x