Yükleniyor...

MicroStrategy Bitcoin (BTC) Yatırımı İçin Adımlarını Sıklaştırdı!

Bitcoin (BTC) yatırımlarıyla kripto para topluluğunun dikkatini çeken MicroStrategy, bugün yayımladığı bir basın açıklamasıyla 550 milyon dolarlık Bitcoin daha satın almak için çalışmalar yaptığını duyurdu

microstrategy bitcoin 1

Bitcoin (BTC) yatırımlarıyla kripto para topluluğunun dikkatini çeken MicroStrategy, bugün yayımladığı bir basın açıklamasıyla 550 milyon dolarlık Bitcoin daha satın almak için çalışmalar yaptığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nasdaq’ta listelenen MicroStrategy bugün, 550 milyon dolarlık toplam anapara tutarı olan %0.750 dönüştürülebilir kıdemli senetlerin (banknotlar) fiyatlandırmasını duyurdu. Senetler, tadil edildiği şekliyle 1933 Menkul Kıymetler Yasası uyarınca (Menkul Kıymetler Yasası) 144A Kuralına dayanarak nitelikli kurumsal alıcılara özel bir teklifte satılacak. MicroStrategy, senetleri ilk satın alanlara, senetlerin ilk düzenlendiği tarihte başlayan 13 günlük bir süre içinde, ilave 100 milyon dolara kadar toplam senet ana para tutarını satın alma seçeneği de verdi. Teklifin, geleneksel kapanış koşullarının karşılanmasına bağlı olarak 11 Aralık 2020’de kapanması bekleniyor.

Şirketin Planı Ne?

Şirket, henüz 2 gün önce 400 milyon dolarlık değiştirilebilir senet teklifi hazırlayacağını açıklamış ve buradan elde edilecek gelirin Bitcoin’e yatırılcağı ifade edilmişti. MicroStrategy bu yıl içerisinde hali hazırda 475 milyon dolarlık BTC satın alımı yaptı.

Plana göre nitelikli kurumsal alıcılara %0,750 dönüştürülebilir kıdemli senetlerden 550 milyon dolarlık satış yapmak. Dönüştürülebilir senet, sahibinin değeri nakde, şirketteki hisse senetlerine veya ikisinin bir kombinasyonuna dönüştürmesine olanak tanıyan bir borç menkul kıymetidir. Sahipler, Aralık 2025’te vadesi dolan senetler için yılda iki kez faiz alırlar.

 

 

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x