Yükleniyor...

MicroStrategy CEO’su: “Bir Avuç Milyarder Bitcoin’in (BTC) Fiyatını Üç Katına Çıkarabilir”

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası firmasının kurucusu ve CEO'su Michael Saylor, Bitcoin (BTC) fiyatını bir anda yükseltmek için bir avuç multi-milyarderin yeterli olacağını söylüyor.

michael saylor

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası firmasının kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin (BTC) fiyatını bir anda yükseltmek için bir avuç multi-milyarderin yeterli olacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde konuk olarak katıldığı bir Podcast’te Daniel Prince ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda ünlü CEO, portföylerinin belirli bir yüzdesi ile Bitcoin’in fiyatını üç katına çıkarabilecek olan milyarderlerden bahsetti.

Saylor, Bitcoin’e birkaç milyar dolar yatırım yapan bir kişinin Bitcoin ağına katılan son 10 milyon kişinin toplamından daha fazla enerji harcayacağını belirtti.

“100 milyon insanın Bitcoin’i benimsemesi oldukça önemli ama Bitcoin’in fiyatını üçe katlayabilecek 10 kişi veya Bitcoin’e 10 milyar dolarlık bir yatırım yapmayı göze alan bir kişi var. “

Özellikle son zamanlarda büyük kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ediyor. Arz talep ilişkisi içerisinde fiyatlanan Bitcoin’de arz kıtlığının dengesizleşmesi sonucu fiyatta ani yükselişler görmemiz mümkün.

Diğer bir yandan Microstrategy CEO’sunun da belirttiği gibi lider kripto paraya büyük bir yatırım yapmak isteyen bir multi-milyarder, kripto para piyasasında tüm dengeleri yerinden oynatabilir.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 18.557 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x