Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri MicroStrategy CEO'su: "Bir Avuç Milyarder Bitcoin'in (BTC) Fiyatını Üç Katına Çıkarabilir"

MicroStrategy CEO’su: “Bir Avuç Milyarder Bitcoin’in (BTC) Fiyatını Üç Katına Çıkarabilir”

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası firmasının kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin (BTC) fiyatını bir anda yükseltmek için bir avuç multi-milyarderin yeterli olacağını söylüyor.

Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde konuk olarak katıldığı bir Podcast’te Daniel Prince ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda ünlü CEO, portföylerinin belirli bir yüzdesi ile Bitcoin’in fiyatını üç katına çıkarabilecek olan milyarderlerden bahsetti.

Saylor, Bitcoin’e birkaç milyar dolar yatırım yapan bir kişinin Bitcoin ağına katılan son 10 milyon kişinin toplamından daha fazla enerji harcayacağını belirtti.

“100 milyon insanın Bitcoin’i benimsemesi oldukça önemli ama Bitcoin’in fiyatını üçe katlayabilecek 10 kişi veya Bitcoin’e 10 milyar dolarlık bir yatırım yapmayı göze alan bir kişi var. “

Özellikle son zamanlarda büyük kurumsal yatırımcılar Bitcoin‘e yatırım yapmayı tercih ediyor. Arz talep ilişkisi içerisinde fiyatlanan Bitcoin’de arz kıtlığının dengesizleşmesi sonucu fiyatta ani yükselişler görmemiz mümkün.

Diğer bir yandan Microstrategy CEO’sunun da belirttiği gibi lider kripto paraya büyük bir yatırım yapmak isteyen bir multi-milyarder, kripto para piyasasında tüm dengeleri yerinden oynatabilir.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 18.557 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDailyhodl
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar