Yükleniyor...

Mike Novogratz, Bitcoin’i Kimlerin Aldığını Açıkladı

Eski riskten korunma fonu yöneticisi Mike Novogratz, uzun bir durgunluktan sonra piyasada gerçek bir faaliyet gördüğünü söyledi.

novogratz

Eski riskten korunma fonu yöneticisi Mike Novogratz, uzun bir durgunluktan sonra piyasada gerçek bir faaliyet gördüğünü söyledi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC’nin “Closing Bell” adlı programında artık kurumsal paranın Bitcoin’e (BTC) aktığını söyledi. Ünlü isme göre birçok hedge fonunun, kripto para birimini varlık sepetlerine eklenmesiyle ilgili duyurular yapması bekleniyor. Novogratz, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Alanda birçok yeni yatırımcı görüyoruz. Hedge fonları satın alıyorlar. Sadece bireysel değil, aynı zamanda kendi fonlarından satın alıyorlar. Sanırım yakında bazı duyurular göreceksiniz.”

Altın ve Bitcoin

Novogratz, stagflasyonist (resesyon ile enflasyonun aynı anda görüldüğü durum) veya enflasyonist bir ortamda altın ve Bitcoin gibi varlıkların yükseldiğini ifade ediyor. Fed para basmaya devam ederken, Bitcoin, günlük arzını yüzde 50 oranında azaltacak halving etkinliğini bekliyor. BTC’nin yıllık enflasyon oranı önümüzdeki Salı günü altının altına düşecek.

ABD borsalarındaki etkileyici bir rallinin ardından, son işlem seansları bir şekilde dalgalı seyretti. Novogratz piyasanın gergin kalmasını bekliyor çünkü koronavirüs pandemisinin nasıl ele alınacağına dair bir plan yok. Ünlü isim özellikle hükümeti geniş kapsamlı test uygulamadığı için eleştiriyor:

“Neden daha fazla test yapamadığımızı anlamak benim anlayışımın ötesinde. Günde beş milyon teste ihtiyacımız var, yaklaşık 300 bin yapıyoruz. Daha fazla eyalet COVID-19 kısıtlamalarını gevşettiği için hisse senedi vadeli işlemleri şu anda yükselişte.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner