Yükleniyor...

Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Benimseneceğini Söyledi

Mike Novogratz'a göre, büyük mali teşvik çabalarıyla birlikte neredeyse ağaçta yetişmeye başlayan fiat, zorlayıcı bir Bitcoin (BTC) hikayesi sunuyor.

bitcoin mike novogratz

Mike Novogratz’a göre, büyük mali teşvik çabalarıyla birlikte neredeyse ağaçta yetişmeye başlayan fiat, zorlayıcı bir Bitcoin (BTC) hikayesi sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in yakın gelecekte hem makro hem de benimseme anlamında kuyruk rüzgarından (Uçakların kuyruk kısmında aldıkları rüzgar, uçakların varacakları yere daha hızlı varmasını sağlamaktadır.) faydalanacağını söylüyor. Novogratz, CNBC’de Melissa Lee ile yaptığı son röportaj sırasında, daha fazla insanın kripto para dünyasına girmek istediğini söyledi. Ünlü CEO, şu ifadeleri kullandı:

“Giderek daha fazla insanın satın almaya başladığını, öğrenmek istediğini görüyorum.”

Novogratz, Bitcoin’in şu anda ABD’deki muazzam bir uyarıcı yardımı fonunda “anı” olduğunu iddia ediyor. Eski riskten korunma fonu yöneticisi, ağaçlarda yetişen para kavramı hakkındaki önceki ifadelerini de yineledi. Novogratz, “Bugün sadece yarım trilyon dolarlık bir teşvik daha yaptık. Bu paranın ağaçta yetiştiğine örnek. Annem bana gençken paranın ağaçlarda yetişmediğini öğretti” dedi.

21 Nisan’da Senato, küçük işletmelere COVID-19 krizi sırasında yardım eli uzatmak ve durumu hızlandırmak için 484 milyar dolarlık bir teşvik paketi açıkladı. Bu zaten milletvekilleri tarafından salgını hafifletmek için yapılan üçüncü çaba.

Bitcoin (BTC) Halving Yaklaşıyor

Novogratz ayrıca, Bitcoin’in enflasyon oranının önümüzdeki ayın yarısında kesileceğine dikkat çekti. Aslında, ilk kez altından daha düşük olacak. Mayıs ortalarında gerçekleşmesi planlanan üçüncü halving’den sonra madenciler her blok için sadece 6,25 BTC alacak.

Novogratz, Bitcoin’in 2020 sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini geri kazanabileceğini tahmin etmişti.