Yükleniyor...

Morgan Creek CEO’su Yusko, Gündem Hakkında Konuştu

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko,  CNBC’nin ‘Fast Money’ programına katıldı.

mark yusko

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko,  CNBC’nin ‘Fast Money’ programına katıldı. Yusko yapılan röportajda, ​​Halliburton ve Schlumberger gibi petrol hizmetlerini sevdiğini söyledi. Uzun vadede başka şeylerden bahseden Yusko; altın madencilerinden, altın ve altın stoklarından ve gelişmekte olan teknoloji şirketlerinden de bahsetti. Girişimci ayrıca Morgan Creek Capital’in “makul miktarda nakit” bulundurduğunu belirtti.

ABD Federal Rezervi, kurumsal tahvil alım programını genişleterek başka bir borsa çöküşünü engellemesine rağmen, Yusko ABD hisse senetlerinin performansı konusunda iyimser değil. Fed para birimini devalüe ediyor, bu yüzden borsa Ekim 2018’den bu yana temelde sabit ilerliyor, Bitcoin ve altın ise yüzde 50’den fazla yükseldi. Yusko, artan nominal fiyatlarına rağmen varlıkların gerçek değerinin azaldığını söylüyor. Yusko’ya göre, fonu yaklaşık 50/50 uzun ve kısa pozisyona sahip. Halen geleneksel perakendeciliğe ve “gerçekten aşırı değer verilen” teknoloji ve yazılım şirketlerine karşı bahis oynuyor.

“20-30 kat satış yapan şirketler var.”

Başka bir Soğuk Savaşa Gerek Yok

Yusko, Alibaba ve Tencent gibi Çinli teknoloji şirketlerini de desteklediğini söylüyor. ABD’li milletvekilleri Çinli şirketlere hisselerini Nasdaq ve NYSE’den çıkarmaları için baskı yaparken, pek fazla tehdit görmüyor.

“Bu filmi daha önce izledik. WuXi (biopharma) gibi, Hong Kong piyasasında veya Şangay’daki hisse piyasasında daha iyi bir değerleme elde etmek için gönüllü olarak listeleme yapan bir dizi şirket bulunuyor.”

Yusko iki ülkenin savaşmak yerine işbirliği yapması gerektiğini iddia ederek Çin’e karşı ‘Soğuk Savaş 2.0’ı’ bir hata olarak nitelendirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner