Yükleniyor...

Morgan Creek Digital Kurucu Ortağı, Bitcoin Yarılanması Hakkında Konuştu

Morgan Creek Digital Kurucu Ortağı Anthony "Pomp" Pompliano, Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanmasının henüz fiyatlara yansımadığını belirtti.

Morgan creek ceosundan bitcoin yarilanma aciklamasi

Morgan Creek Digital Kurucu Ortağı Anthony “Pomp” Pompliano, Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanmasının henüz fiyatlara yansımadığını belirtti.

6 Nisan tarihinde attığı tweet ile açıklama yapan Pomp, son günlerde yaşanan Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışın yarılanma etkinliği etkisi diyenlere karşı çıktı. Mevcut durumun sadece arz talep dengesinden kaynaklı olduğunu belirtti.

Bitcoin’in Mart ayında 3.600 dolara kadar düştüğü ve tekrardan 7.000 dolara çıktığı oynak bir piyasaya rağmen, yatırımcılar gerçekleşecek olan yarılanma etkinliği sebebi ile lider kripto varlığa son zamanlara göre daha fazla ilgi gösteriyorlar. Bu durum neticesinde de Bitcoin fiyatında artışlar meydana geliyor. Kesin olmamakla birlikte Bitcoin, 13 Mayıs tarihinde yarılanma yaşayacak ve madencilerin mevcut 12.5 BTC ödülü 6.25 BTC seviyesine düşecek.

Pomp’a göre yarılanma sonrası yaşanacak olan arz talep dengesi Bitcoin’in fiyatı üzerindeki en büyük etken olacak. Çünkü artan maliyetler birçok madenciyi oyun dışı bırakacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x