Yükleniyor...

Morgan Stanley, Bitcoin (BTC) Fonlarına Erişim Sunan İlk Büyük ABD Bankası Oldu

Morgan Stanley, müşterilerine Bitcoin (BTC) fonlarına erişim sunan ilk büyük ABD bankası oldu.

morgan

Morgan Stanley, müşterilerine Bitcoin (BTC) fonlarına erişim sunan ilk büyük ABD bankası oldu.

4 trilyon dolarlık varlığı yöneten ünlü banka, mali danışmanlarına atmış olduğu bir yazıda, konuyla ilgili doğrudan bilgiye sahip olan kişilere göre, bankanın Bitcoin’e sahip olmayı sağlayan üç farklı fona erişim başlattığını belirtti.

Bircoin’in bir varlık sınıfı olarak benimsenmesi adına oldukça önemli bir adım olan Öorgan Stanley’in bu hamlesi, müşterilerden gelen talebin ardından gerçekleşti. Bitcoin’in 2020 yılında başlayan rallisi, büyük şirketlerin Bitcoin’e katılımı ile başlamıştı.

Yine de bankanın Bitcoin’e erişimi şartlı olarak başlattığını belirtmekte fayda var. Şu an bu özellik yalnızca elinde en az 2 milyon dolar varlık olan müşteriler için başlatılacak.

Yatırım firmalarının ise bu hisseye yatırım gerçekleştirebilmesi için, Morgan Stanley Bankası’ndan en az beş milyon dolarlarının bulunması gerekecek. Hem bireysel müşteriler hem de firmalar için banka hesabının en az 6 aydır açık bulunması gerekiyor.

Morgan Stanley, Bitcoin fonuna erişim sağlayabilecek varlığa sahip müşterilerin bile, Bitcoin yatırımlarını toplam net değerlerinin %2.5’ine sınırlandığını belirtti.

Gelen bilgilere göre, bankaların mali danışmanlarının konu hakkındaki eğitiminin tamamlanmasının ardından, müşteriler önümüzdeki ay Bitcoin yatırımı yapma fırsatına sahip olacaklar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x