Multichain İstismarı Sonrası Tepkiler Büyüyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Multichain İstismarı Sonrası Tepkiler Büyüyor

Bir grup dolandırıcı Fantom üzerinde kullanıcıları hack'ledi.

Fantom Ekosistem Kasasi Adli Projesini Piyasaya Surdu

Bir grup dolandırıcı Fantom üzerinde kullanıcıları hack’ledi.

Hack olayının yaşanmasının ardından Twitter üzerinden açıklamalar gelirken, topluluğun tepkisi büyüyor. Açıklama yapanların arasında Binance CEO’su CZ de vardı.

Fantom Saldırısının Ardından Twitter Üzerinden Birçok Kişiden Açıklama Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dolandırıcılar, bir çok zincirli saldırıya benzer bir yöntem kullanarak Fantom Vakfı ile ilişkilendirilmiş gibi görünen bir Twitter kimlik avı düzeni başlattı. Kimlik avı bağlantısı içeren bir Tweet, kullanıcılara Fantom ağıyla ilgili bir acil durum FTM dağıtımı yapıldığına dair yanlış bir bilgi vererek yayıldı. Bu bağlantı dolandırıcılar tarafından yayılarak, kullanıcıları etkiledi ve Fantom Vakfı ile ilişkilendirildiğine inanmalarına neden oldu.

sybil saldırı

Bu saldırı, Multichain protokolünde meydana gelen bir hack olayının ardından gerçekleşti. Multichain’in yaklaşık 125 milyon dolar değerindeki varlıkları yasa dışı bir şekilde çeşitli cüzdanlara transfer edildi. Ardından, Twitter’da Fantom Vakfı ile ilişkili olduğunu iddia eden bir tweet ve kimlik avı bağlantısı yayıldı. Bu tür Twitter saldırıları, kripto endüstrisinde gün geçtikçe yaygın hale geliyor.

Son dönemlerde artan bu tarz kimlik avı dolandırıcılıkları için topluluk önderleri kullanıcıları uyarmaya devam ediyor. Bununla birlikte yatırımcı olarak da bu tarz durumlara dikkatli olunması gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x