Yükleniyor...

Nefta, Finansman Turunda 5 Milyon Dolar Topladı

Oyun ve eğlence sektörlerine odaklanan bir Web3 altyapı girişimi olan Nefta, tohum finansman turunda 5 milyon dolar topladı.

Bitcoin Korku Web3 Heyecan Uyandiriyor

Oyun ve eğlence sektörlerine odaklanan bir Web3 altyapı girişimi olan Nefta, tohum finansman turunda 5 milyon dolar topladı. 

Platform Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Play Ventures’ın 2,5 milyon dolar bağışlayarak finansman turunda lider konumda yer aldığını söyledi. Tura katılan diğer yatırımcılar arasında Polygon Ventures, SevenX Ventures, Sfermion ve Picus Capital gibi önemli yatırım şirketleri de yer aldı. 

Nefta, 32,5 Milyon Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Nefta platformunun kurucusu ve CEO’su Geeshan Willink, The Block’a verdiği demeçte, Nefta’nın şu anda 32,5 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi. 

Bu, Nefta platformunun son sekiz aydaki değerlemesinde yüzde 225’lik bir sıçrama anlamına geliyor. Willink, Nefta’nın geçen Haziran ayında Picus Capital’den 1 milyon dolarlık tohum öncesi fon topladığında, 10 milyon dolar değerinde olduğunun altını çizdi. 

SevenX Ventures ile geçtiğimiz Ekim ayında temas kurduklarını söyleyen Willink’e göre Nefta, daha sonra Play Ventures’tan ön koşul belgesi sağladı. Bu gelişmelerden sonra daha fazla yatırımcıyla görüşen Nefta, finansman turunu Ocak ayında başarıyla tamamladı. 

Nefta, Web3 alanına girmek ve bu alanda büyümek isteyen işletmelere araçlar sağlamak için geçen yıl kuruldu. Nefta’nın sağladığı bu araçlar, işletmelerin dijital varlıkları, çok zincirli cüzdanları ve özel pazar yerlerini entegre etmesine yardımcı olmak için yazılım geliştirme kitlerini ve beyaz etiketli hizmetleri içeriyor.

Projenin CEO’su Willink konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Son 12 ayda ürünlerimize büyük talep gördük ve teklifimizi bu talebe göre ölçeklendirmeye devam edeceğiz.” 

Şu anda Nefta adına çalışan sekiz kişi bulunuyor ve Willink yakın gelecekte çalışan sayısını ikiye katlamayı planlıyor. Nefta şu anda, iş geliştirme, hesap yönetimi ve teknoloji alanları dahil olmak üzere çeşitli alanlarda işe alım gerçekleştiriyor. 

Willink ayrıca, Play Ventures ile yapılan anlaşma kapsamında, Play Ventures’ın genel ortağı Kenrick Drijkoningen’in Nefta yönetim kuruluna katılacağını söyledi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner