Yükleniyor...

FTX’in Bahamalar Biriminde Fon Karmaşası

Yapılan bir araştırmanın ardından iflas eden borsa FTX'in Bahamalar biriminde müşteri fonları ile kurumsal fonların karıştırıldığını ortaya koydu.

Bahamalar Duzenleyicisi FTX Kavgasini Yeniden Atesledi

Yapılan bir araştırmanın ardından iflas eden borsa FTX’in Bahamalar biriminde müşteri fonları ile kurumsal fonların karıştırıldığını ortaya koydu.

PriceWaterhouseCoopers çalışanları tarafından hazırlanan bir rapora göre, FTX Digital’in 219 milyon dolarlık banka hesapları bulunuyordu.

FTX’in Bahamalar Birimi Müşteri Fonları İle Kurumsal Fonları Karıştırmış

Tasfiye memurları, yerel bir mahkemede 8 Şubat’ta sunulan bir belgeye göre, çöken kripto para borsasının Bahamalar kolu olan FTX Digital Markets Ltd’nin kurumsal fonları müşteri parasıyla karıştırdığını fark etti.

Muhasebe raporunda üzerine yapılan yorumlar, FTX’in ABD’deki varlığının yeni yöneticisi John J. Ray III’ün 11 Kasım’da görevi devralmadan önce şirkette kurumsal kontrol eksikliğinden yakınmıştı.

Lennox Paton’dan Brian Simms ve PWC’den Kevin Cambridge ve Peter Greaves tarafından yazılan belgede şu ifadeler yer aldı:

“Müşteri paraları, genel kurumsal fonların aksine müşteri paralarını oluşturan meblağları net bir şekilde belirlemek mümkün olmayacak şekilde birbirine karışmış görünüyor.”

Bu üçlü aynı zamanda bir Bahamalar mahkemesi tarafından geçen yıl 10 ve 14 Kasım tarihlerinde ortaklaşa tasfiye memuru olarak atanmışlardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x