Utilify, Her Şeyin Dijitalleşeceğini Düşünüyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Utilify, Her Şeyin Dijitalleşeceğini Düşünüyor

Web3 ve NFT girişimi Utilify, gelecekte her nesnenin ve hareketin dijital dünyada bir karşılığı olacağını aktardı.

Web3 NFT

Web3 ve NFT girişimi Utilify, gelecekte her nesnenin ve hareketin dijital dünyada bir karşılığı olacağını aktardı.

Blockchain teknolojisinin günden güne gelişim göstermesi, beraberinde birçok yeniliği de ortaya çıkarıyor. Bu noktada, NFT’lerin geleneksel yapılarla birleşmesi ve çoğu verilerin Web3 aracılığıyla dijitalleşen dünyaya taşınması öne çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik‘in sorularını yanıtlayan Utilify, Web3 teknolojisinin gelişimine ve NFT sektörünün gidişatına değindi. Utility, ilerleyen dönemlerde hemen hemen her şeyin dijital dünyada karşılık bulacağını belirtti.

Web3’ün Potansiyeli Markaları Cezbediyor

Blockchain‘in gösterdiği gelişim ve sunduğu yenilikler, Web3 teknolojsinin de öne çıkmasına yardımcı oldu. Web3, dijitalleşen dünyaya erişimin anahtarlarından birisi olarak gösteriliyor.

Web3‘ün sunduğu avantajların farkında olan büyük markalar, bu teknolojiye yönelik attıkları adımlarla gündemde yer ediniyor. Utilify de yoğun Web3 faaliyetlerinin ve Web3‘ü tercih etme sebeplerinden birisinin markaların yönelimi olduğunu aktardı. Utilify, ileriye dönük bakıldığında neredeyse her nesnenin ve hareketin dijital dünyaya taşınacağını düşünüyor. Markaların müşteriden topluluğa geçiş sürecine köprü olan Utility, müşterilerin markayla olan temas noktalarını NFT’ye çevirdiğini aktardı. Bu sayede Utilify, markaların topluluk oluşturma süreçlerinde büyük bir rol oynuyor.

Spor Kulüpleri, Web3 Teknolojilerine Daha Fazla Yatırım Yapıyor

Web3’ün gördüğü yoğun ilgi ve artan benimsenme, spor faaliyetlerine de yansıdı. Birçok spor organizasyonu, Web3 ve blockchain aracılığıyla daha fazla finansmanın ve etkileşimin kapılarını araladı.

Geçtiğimiz günlerde FANS LOVE IT etkinliğinde de yer alan Utilify, Blockchain ve Web3 teknolojilerinin spor faaliyetlerinin taraftara yansıtılmasına katkı sağladığını ifade etti.

Web3’ün spor organizasyonlarına sunduğu katkılara değinen Utilify, sahiplik ekonomisinin ortaya çıkmasıyla daha fazla taraftar etkileşiminin ortaya çıktığına değindi. Utilify, spor kulüplerinin Web3’ün taraftar etkileşimi konusundaki avantajlarını keşfetmesiyle daha fazla yatırım yapmaya başladığını aktardı.

Şampiyonlar Ligi haftasında panellere katılım sergilediğini belirten Utilify, bu panellere yoğun katılım olduğuna dikkat çekti. Utilify’e göre, gelecek projelerde artış yaşanıyor ve bu nedenle spor kulüpleri Web3’e daha fazla yönelecek.

Ayrıca Utilify, kulüpler ve spor etkinlikleri ile görüşmeler halinde olduğunu ve Web3 partnerleriyle çözüm üretmeye odaklandığını ifade etti.

Markaların Büyük Bir Web3 Korkusu Var

NFT ve Web3 girişimleriyle dikkat çeken Utilify, dolandırıcılık ve kullanım zorluğu gibi birçok faktörden dolayı markaların Web3 konusunda büyük bir korku yaşadığını ifade etti.

Web3 her ne kadar popülerlik kazanmaya devam etse de kullanıcı deneyimi konusunda eksiklik yaşıyor. Bu konuya dikkat çeken Utilify, kullanıcılara geleneksel bir kullanıcı adı ve şifre yöntemi sunarak Web2’den NFT’lere geçişi kolaylaştırdığını ifade etti.

Daha önce Utilify, Türk Hava Yolları ile UEFA Şampiyonlar Ligi Finalinde, özel takım NFT’lerinin dağıtılmasına aracılık etti. Utilify, Türkiye’de Web3 alanını büyütmek için yoğun mesai harcadığının altını çizdi.

NFT’lere Olan İlgi Ticaret Hacminde Düşük, Ancak!

Kripto para piyasasının yaşadığı düşüşler, beraberinde birçok farklı sektörü de etkiledi. Bitcoin’in 69 bin dolardan 15 bin dolar civarına kadar düşüş yaşaması, metaverse ve NFT gibi farklı alanlara da yansıdı. Bir dönem yoğun alım satım dönen NFT’ler, piyasa düşüşünün etkisiyle arka plana kaydı. Ancak NFT’lere duyulan ilgi gün geçtikçe devam ediyor.

Ağırlıklı olarak NFT sektörüne yoğunlaşan Utilify, NFT alım satımında ilgi düşük olsa da bunun genel ilgiyle alakası olmadığını savundu. Utilify, NFT’lerin blockchain tarafında artan işlemlere tanıklık ettiğine işaret etti. Ayrıca Utilify, NFT’lerin sadece ticaretten ibaret olmadığını ve bu teknolojinin birçok farklı alanda kullanım alanı bulduğunu ileri sürdü.

Utilify‘e göre, markalar, henüz NFT tarafında keşif aşamasında. Bu nedenle markalar arasında, para odaklı ilerleyenler de bulunuyor. Ancak genel ölçekte bakıldığında, NFT’lerin ilerleyişi devam ediyor.

Utilify Kurucu Ortağı ve CEO’su Bertuğ Oymak, NFT’lerin Ethereum’un büyümesi için bir hile olduğunu belirtmişti. Oymak‘ın bu göndermesi, NFT’lerin uzun süre boyunca devamlılık sergileyeceğine işaret ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x