Yükleniyor...

New York, Çevresel Etkilerini Değerlendirene Kadar Kripto Para Madenciliğini Durdurmayı Planlıyor

New York Eyalet Senatosu tarafından sunulan yeni bir yasa tasarısına göre kripto para madenciliği merkezleri çevresel etkileri değerlendirilene kadar askıya alınabilir.

kripto madencilik new york

New York Eyalet Senatosu tarafından sunulan yeni bir yasa tasarısına göre kripto para madenciliği merkezleri çevresel etkileri değerlendirilene kadar askıya alınabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York Senato Yasası, Pazartesi günü Senatör Kevin Parker tarafından tanıtılmasının ardından Eyalet Senatosunun Çevre Koruma Komitesine havale edildi. Tasarı, bir kripto para firmasının madencilik operasyonu için üç yıllık bir moratoryum başlatacak. Eyalet daha sonra merkezin madencilikten kaynaklanan sera gazı emisyonlarının etkisinin yanı sıra su kalitesi, hava kalitesi ve yaban hayatı üzerindeki etkileri hakkında tam bir çevresel etki beyanı yürütecektir. Rapora 120 günlük bir kamuoyu görüşü ve en az bir kamuya açık duruşma eşlik edecek.

Devleti 2019 İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası’nda detaylandırılan emisyon hedeflerine ulaşma yolunda engellediği ifade edilen madencilik merkezleri, faaliyet göstermeleri için gerekli izinleri alamayacak.

Tasarı, New York’taki madencilik merkezlerinin çoğunun emekli edilmiş veya dönüştürülmüş fosil yakıtlı elektrik santrallerinde bulunduğunu savunuyor. Tasarı oylanırsa, muhtemelen New York’un Greenridge Generation fabrikasını etkileyecek. New York, Dresden merkezli elektrik santrali 2020’de her gün yaklaşık 5,5 Bitcoin çıkarıyordu. Santralin ana şirketi Greenridge Generation Holdings’in bu yıl birleşme anlaşmasıyla halka açılması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x