Yükleniyor...

NFT Pazarı İlk Kez 1 Milyar Doların Altında

DappRadar verilerine göre, NFT pazarı işlem hacmi Haziran 2021'den bu yana ilk kez 1 milyar doların altında kaldı.

NFT Pazari Ilk Kez 1 Milyar Dolarin Altinda

DappRadar verilerine göre, NFT pazarı işlem hacmi Haziran 2021’den bu yana ilk kez 1 milyar doların altında kaldı.

NFT piyasası, son 4 aydır yaşanan kripto kışı nedeniyle düşüş eğiliminde. DappRadar’dan gelen veriler, NFT işlem hacminin Temmuz 2022’de yaklaşık 900 milyon dolar seviyesinde kaldığını gösteriyor. 1 milyar dolara ulaşamayan pazar, en son Haziran 2021’de aynı grafiği çizmişti.

NFT Pazarı Geçen Yıla Göre Yüzde 40 Yukarıda

silverline nft

2022 yılının Temmuz ayında ölçülen işlem hacimleri, piyasanın bir önceki aya göre yüzde 25 düşüşle daraldığını ortaya koydu. Kullanıcı sayısı ise önceki aya göre yüzde 8 azaldı. Tablo olumsuz görünse de 900 milyar dolarlık piyasa, geçen yılın aynı dönemine göre hala yüzde 40 yukarıda.

Piyasaya büyük ölçüde Yuga Labs’ın sahip olduğu dört proje hakim; bu projeler CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club ve tek başına Temmuz ayında 160 milyon dolardan fazla işlem gören Otherdeed olarak karşımıza çıkıyor.

Başka bir deyişle, Yuga Labs, Temmuz 2022’deki toplam işlem hacmine bakıldığında tüm NFT pazarında yüzde 20’nin üzerinde paya sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner