Yükleniyor...

Nijeryalı Kripto Girişimi Lazerpay Kapandı

Nijeryalı kripto ve Web3 şirketi Lazerpay, fon toplayamamasının ardından kapandığını duyurdu.

lazerpay

Nijeryalı kripto ve Web3 şirketi Lazerpay, fon toplayamamasının ardından kapandığını duyurdu. 

Lazerpay, 13 Nisan itibariyle faaliyetlerini durdurduğunu ve kullanıcıların 30 Nisan’dan önce paralarını çekmeleri gerektiğini açıkladı. Lazerpay’in kurucusu ve CEO’su Emmanuel Njoku tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin bir finansman turunda fon toplayamaması üzerine kapatma kararı kaçınılmaz oldu. Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile platformunun kapatıldığını duyuran Emmanuel Njoku, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kurduğumuz bağlantı ve platformumuzun kripto ekosisteminde yarattığı etki için son derece minnettarız. Işıkları mümkün olduğunda uzun süre açık tutmak için çok mücadele ettik, ancak ne yazık ki artık kapatmamız gereken noktadayız.” 

Çok Sayıda İşten Çıkarma Yaşanmıştı

Lazerpay, Kasım 2022’de çok sayıda işten çıkarma gerekleştirmişti. Şirketin işten çıkarmaları, baş yatırımcının çekilmesiyle birlikte fon toplayamamasından kaynaklanıyordu. 

Startup, mevcut sorunları çözerek kullanıcılar için sorunsuz bir geçiş sağlamaya yeniden odaklandığını duyurdu. Bu doğrultuda, yatırımcıların banka veya kripto ödeme seçeneklerini kullanmaları ve 30 Nisan 2023’ten önce fonlarını çekmeleri önerildi. Bununla birlikte şirket, fikri mülkiyetini satmak için diğer platformları teklif vermeye davet ediyor. 

Njoku, Lazerpay’i Ekim 2021’de Abdulfatai Suleiman ve Prosper Ubi ile birlikte kurdu. Şirket, işletmelerin küresel olarak müşterilerden stablecoin ödemelerini kabul etmelerine yardımcı oluyordu. Njoku’ya göre Lazerpay, şimdiye kadar 3.000’den fazla işletmeyi bünyesine kattı ve 1 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. 

Afrika kripto bölgesi son zamanlarda kapanma haberleri ile sarsıldı. Geçtiğimiz hafta, Bitcoin eşler arası pazar yeri olan Paxful, faaliyetlerini durduracağını açıkladı. 

Bununla birlikte, kıtadaki bazı kripto ödeme girişimleri hala gelişiyor. Nijerya’da aktif bir Bitcoin borsası olan Nairaex buna bir örnek. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x