Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Bitcoin Haberleri OKEx: Balinalar ve Perakende Yatırımcılar Arasında Savaş Yaşanabilir

OKEx: Balinalar ve Perakende Yatırımcılar Arasında Savaş Yaşanabilir

ABONE OL:google-news
StormGain

Bitcoin vadeli işlemleri, perakende yatırımcıların yeni ATH’ye rağmen piyasa yönü konusunda emin olmadıklarını gösteriyor.

OKEx tarafından yayınlanan üç aylık Bitcoin vadeli işlemlerinin haftalık incelemesine göre, şu anda parkende yatırımcıları piyasa yönü konusunda emin değil. OKEx’in verilerine ve tahminlerine göre balinalar ve perakende trader’lar arasında bir savaş yaşanabilir.

Raporda yer alan önemli noktalar şu şekilde:

“Geçtiğimiz Cuma önde gelen dijital para birimi, OKEx BTC Endeksi fiyatına göre Salı günü arka arkaya üç gün boyunca yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.912 dolara ulaştı. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra 1.800 dolarlık keskin bir geri çekilme yaşandı ve ardından BTC konsolide olmaya başladı. BTC endeksi şu anda 19.500 dolar seviyesinde dururken, OKEx Üç Aylık Vadeli İşlem Sözleşmeleri (BTCUSD1225) 19.700 dolar seviyelerinde ve endeks fiyatı üzerinden 220 dolar veya kabaca %1.14 primle işlem görüyor.”

Kritik Direnç Test Edilemedi

OKEx’in geçen haftaki Vadeli İşlemler makalesinde, perakende ve kurumsal yatırımcıların hepsinin Bitcoin’in yükselişine işlem yaptığını belirtilmişti. Bu, fiyatın bu hafta yeni bir zirveye nasıl ulaştığını gösterdi. Bununla birlikte, 19.900 dolar seviyelerinin zorlu olduğu ortaya çıktı ve fiyat o zamandan beri kritik 20.000 dolarlık direnci test edemedi.

Bu hafta, hem BTC long/short oranı hem de marj borç verme oranı, perakende trader’ların büyük fiyat dalgalanmaları tarafından tuzağa düşürüldüğünü gösteriyor. Ancak, haftanın ikinci yarısında, bazı oranların orta seviyelere dönmesi, perakende trader’ların fiyat trendine karşı net bir tavrı olmadığını gösteriyor.

“Fiyat hala 19.000 doların üzerine yükselmeye çalıştığından, balinalar bu fiyat aralığını piyasaya sürmek için yüksek likiditeden yararlanabilir. Endeks fiyatına göre 19.500 ila 20.000 dolar aralığı da yakın vadede kırılması zor bir seviye haline geldi. Nihayetinde, Bitcoin 20.000 dolarlık kilit psikolojik seviyeyi test etmeye çalışırken, balinalar ve perakende tüccarları arasında bir savaşa şahit olacağız.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakOKEx
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar