Yükleniyor...

Paraguay Milletvekili, Bitcoin (BTC) Düzenleme Yasası İçin Önümüzdeki Haftayı İşaret Etti

Paraguay'ın Bitcoin (BTC) dostu milletvekili Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta düzenlemeye odaklanan yeni bir mevzuat çıkarmaya hazırlanıyor.

carlitos

Paraguay’ın Bitcoin (BTC) dostu milletvekili Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta düzenlemeye odaklanan yeni bir mevzuat çıkarmaya hazırlanıyor.

Son haftalarda attığı Bitcoin yanlısı tweet’ler ile dikkat çeken Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta mevzuatı tanıtmak için Senatör Fernando Silva Facetti ile birlikte çalıştığını söyledi.

Rejala’nın geçmişteki açıklamaları, Paraguay’ın da El Salvador’un izinden gideceğine dair spekülasyonlara neden olmuştu. Ancak daha sonra bu sözleri açıklığa kavuşturdu ve düzenlemeleri işaret ettiğini belirtti.

“Kripto paraya düzenleyicilerin ve bankaların da dahil olmasını istiyoruz. Böylelikle Paraguaylılar veya yabancılar bu varlıklarla yasal olarak çalışabilirler. Çünkü burada ve yurt dışında yasadışı işlemler olduğunu biliyoruz… Kripto para dostu bir ülke olmak istiyoruz”

El Salvador’a benzer bir yaklaşım olup olmayacağı sorusu üzerine Rejala, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettiğini ancak bunun Paraguay’da yapılmasının imkansız olduğunu ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x